Dnia 10 lutego na dobę przybyła do nas w ramach peregrynacji po Archidiecezji Krakowskiej ikona Świętej Rodziny. To wydarzenie było dla Parafian niezwykłym przeżyciem, bowiem każda peregrynacja wiąże się z duchowym umocnieniem. Ostatnia peregrynacja w Parafii miała miejsce w 2012 roku, kiedy to parafie naszej Archidiecezji nawiedzał obraz Jezusa Miłosiernego. Tym razem, przed ikoną Rodziny z Nazaretu, zawierzyliśmy nade wszystko każdą Rodzinę naszej społeczności parafialnej. Był to czas wielkiej łaski i duchowego odrodzenia, jakże potrzebnego w dzisiejszych czasach. Uroczystej Eucharystii na rozpoczęcie peregrynacji przewodniczył bp Janusz Mastalski. W homilii podkreślił, jak ważnym wymiarem w życiu każdej rodziny powinna być modlitwa, przepełniona wiarą.      – Prawdziwa modlitwa to modlitwa życiem, wyborami. Wracając do domu mamy dokonywać takich wyborów. Modlitwa przemienia serca ludzkie: łagodzi gniew, pomnaża miłość, daje siłę do przebaczenia. Kobieta z Ewangelii prosząc Chrystusa o pomoc odkryła, że jest On Bogiem. Zanim się będziemy modlić, musimy na nowo odkryć, że Bóg jest, że nie wolno Go lekceważyć, że nie można żyć jakby Go nie było. Trzeba zatem odkryć Jego miłość, nawet gdy jest ciężko.      Ważnym jest, aby na nowo poczuć wspólnotę na wzór Świętej Rodziny.    – Wyjdźmy dziś z tej świątyni ze świadomością, że należy na nowo zawierzyć siebie Świętej Rodzinie. Powierzcie jej swe problemy i radości. Gdy nie ma prawdziwej rodziny, to nie ma radości i szczęścia. Jeśli nie ma rodziny, do której się chce wracać, to droga do domu się dłuży . (...) Odkrywanie Pana, modlitwa i miłość Boga w drugim: to wskazania z dzisiejszej Ewangelii, które pasują do Świętej rodziny. (...) Wróćcie dziś do domu i powiedzcie sobie: dziękuję ci, że jesteś, a ja jestem z tobą, bo cię kocham tak jak potrafię.

 

Pełna fotogaleria i homilia: https://diecezja.pl/aktualnosci/bp-janusz-mastalski-w-krzczonowie-o-wymiarach-zawierzenia-ktorego-potrzebuja-wspolczesne-rodziny/

 

Zdjęcia: Archidiecezja Krakowska

Cytaty

Kochaj Mój Krzyż i przyjmij go z odwagą pełną ufności. Nie burz się, kiedy wszystko wymyka ci się spod kontroli i kiedy wszystko wydaje się stracone. Świat jest pełen niepokoju, duch zła się panoszy, ale niczego nie jest w stanie zrobić, bo w każdej burzy Ja wstaję niczym tytan i ocalam cię. Ufaj Mi! | „Droga Krzyżowa i Zmartwychwstanie Chrystusa z ks. Dolindo Ruotolo”

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.