1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych, dodatkowa Msza Św. po Gorzkich Żalach, w Zawadce Msza o 9.30.

           

  1. Nabożeństwa wielkopostne: piątek – Droga krzyżowa o 16.30 prowadzona przez dzieci i Droga krzyżowa o 19.00 prowadzona przez młodzież, w niedzielę Droga krzyżowa po Mszy o 11.00 i o 14.00 Gorzkie żale z Mszą Św. Wszystkie nabożeństwa wielkopostne są transmitowane. Na najbliższa piątkową Drogę Krzyżową o 19.00 szczególnie zapraszamy małżeństwa i rodziny. Za pobożne odprawienie Drogi krzyżowej lub Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny.

 

  1. Zachęcamy do dezynfekcji rąk i używania maseczek. Przy wejściu do kościoła jest możliwość dezynfekcji i zaopatrzenia się w maseczki.

 

  1. W liturgii Kościoła:

        - w środę, 23 marca – grupa o. Pio zaprasza na różaniec o 16.30, po Mszy spotkanie formacyjne.

        - w piątek, 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego,  zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. W czasie Mszy Świętej o 17.00 będzie można złożyć deklaracje.

 

  1. Od przyszłej, 4. niedzieli Wielkiego Postu zapraszamy na rekolekcje parafialne. Wygłosi je w tym roku ks. Artur Czepiel – wikariusz parafii Św. Judy Tadeusza w Krakowie Czyżynach. Plan rekolekcji wydrukowany jest na ulotkach, które można zabrać przy wejściu do kościoła. W czasie rekolekcji, we wtorek udamy się do chorych. Prosimy o zgłoszenie ich do kancelarii parafialnej. W czasie rekolekcji będzie prowadzona transmisja w niedzielę o 11.00, w tygodniu Msze o 18 i nauki po Mszy Świętej. Bardzo prosimy dzieci i młodzież, szczególnie z klas 4 – 8 Szkoły Podstawowej o przybycie na nauki dla niej skierowane, a rodziców o przypilnowanie uczestnictwa. By umożliwić udział w rekolekcjach jak największej liczbie parafian od rekolekcji Msze wieczorne o godz. 18.00. Zachęcamy również do skorzystania z możliwości wtorkowej spowiedzi świętej.

 

  1. Z racji ograniczonej już dziś możliwości zamawiania intencji mszalnych do końca roku w parafii odprawianych będzie 5, a nie jak dotychczas 10 intencji pogrzebowych. Pozostałe, jak dotychczas, przekazywane będą kapłanom nie mającym intencji poza parafią.

 

  1. W sobotę, 26 marca zbiórka ministrantów i lektorów o 9.00 w domu parafialnym.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę chór parafialny „Magnam Dei” przeprowadzi dystrybucję płyty z pieśniami Wielkopostnymi i Eucharystycznymi. Złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na pomoc dla Ukrainy.

 

  1. Z tydzień będzie można zaopatrzyć się w Paschaliki i baranki wielkanocne, a ofiary złożone z tego tytułu zostaną przekazane Caritas na pomoc potrzebującym.

 

  1. Osoby pragnące włączyć się w długofalową pomoc dla uchodźców z Ukrainy proszone są o kontakt w zakrystii.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 693, 139, 557, 381, 655, 654, 503, 520, 278 i 575. W sobotę prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 37, 335, 397, 349, 667, 201, 656, 35 i 752.

Cytaty

Modlitwa to nie czary, a Pan Bóg to nie Harry. Nie traktuj regułek jak zaklęcia, lecz mów od serca.

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.