1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych, w Zawadce Msza o 9.30. Zapraszamy dzisiaj na uroczyste Nieszpory o 15.00.

 

  1. Najbliższy tydzień to Oktawa Wielkanocy, jutro porządek Mszy Świętych tak jak w niedzielę. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na UPJP II.

 

  1. Liturgią Paschalną zakończyło się Święte Triduum Paschalne. Tak wiele osób było w nie zaangażowanych. Bardzo dziękujemy Wojciechowi Janickiemu i parafialnej grupie młodzieżowej oraz Pani kwiaciarce za zaprojektowanie i przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz dekoracje kościoła na Święta. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie liturgii: Panom kościelnemu i organiście, ministrantom i lektorom, scholii i chórowi za poprowadzony piękny śpiew. Orkiestrze dętej z OSP Krzczonów za uświetnienie swoją grą procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy za piękne komentarze liturgiczne i za niesienie baldachimu. Osobom niosącym feretrony i sztandary. Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzczonowa i Zawadki za warty honorowe przy Grobie Pańskim. Wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę i pobożny udział w liturgii.

 

Dziękujemy za prowadzone Drogi Krzyżowe w okresie Wielkiego Postu. Za przygotowane adoracje, pasyjne śpiewy kalwaryjskie. Bóg zapłać za ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Dziękujemy także za złożone dary dla potrzebujących. Zostały przekazane do domu dziecka prowadzonego przez siostry służebniczki w Łętowni, potrzebującym z naszej parafii, a także uchodźcom wojennym z Ukrainy.

 

  1. Chrystus Zmartwychwstał! Pokonał śmierć! Oto Ten, który prawdziwie umarł, ŻYJE! Świętując Tajemnicę Paschalnej Nocy, będącej źródłem niegasnącej nadziei, z serc przepełnionych paschalną radością życzymy Wam, drodzy Parafianie i Goście wielu łask. Niech zwycięstwo Chrystusa, Baranka paschalnego umocni Waszą nadzieję, wiarę i miłość. Niech pokój panuje w naszych sercach, w naszych rodzinach i na świecie. Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał.

 

 

Cytaty

Modlitwa to nie czary, a Pan Bóg to nie Harry. Nie traktuj regułek jak zaklęcia, lecz mów od serca.

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.