1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych, w Zawadce Msza o 9.30. Zapraszamy dzisiaj na uroczyste Nieszpory o 15.00.

 

  1. Najbliższy tydzień to Oktawa Wielkanocy, jutro porządek Mszy Świętych tak jak w niedzielę. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na UPJP II.

 

  1. Liturgią Paschalną zakończyło się Święte Triduum Paschalne. Tak wiele osób było w nie zaangażowanych. Bardzo dziękujemy Wojciechowi Janickiemu i parafialnej grupie młodzieżowej oraz Pani kwiaciarce za zaprojektowanie i przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz dekoracje kościoła na Święta. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie liturgii: Panom kościelnemu i organiście, ministrantom i lektorom, scholii i chórowi za poprowadzony piękny śpiew. Orkiestrze dętej z OSP Krzczonów za uświetnienie swoją grą procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy za piękne komentarze liturgiczne i za niesienie baldachimu. Osobom niosącym feretrony i sztandary. Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzczonowa i Zawadki za warty honorowe przy Grobie Pańskim. Wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę i pobożny udział w liturgii.

 

Dziękujemy za prowadzone Drogi Krzyżowe w okresie Wielkiego Postu. Za przygotowane adoracje, pasyjne śpiewy kalwaryjskie. Bóg zapłać za ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Dziękujemy także za złożone dary dla potrzebujących. Zostały przekazane do domu dziecka prowadzonego przez siostry służebniczki w Łętowni, potrzebującym z naszej parafii, a także uchodźcom wojennym z Ukrainy.

 

  1. Chrystus Zmartwychwstał! Pokonał śmierć! Oto Ten, który prawdziwie umarł, ŻYJE! Świętując Tajemnicę Paschalnej Nocy, będącej źródłem niegasnącej nadziei, z serc przepełnionych paschalną radością życzymy Wam, drodzy Parafianie i Goście wielu łask. Niech zwycięstwo Chrystusa, Baranka paschalnego umocni Waszą nadzieję, wiarę i miłość. Niech pokój panuje w naszych sercach, w naszych rodzinach i na świecie. Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał.