1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych, w Zawadce Msza o 9.30. Ponieważ dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego dlatego po każdej Mszy przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. W liturgii Kościoła:

            - w poniedziałek, 25 kwietnia – święto św. Marka – Ewangelisty,

            - we wtorek, 26 kwietnia -  Uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona Polski,

             - w środę, 27 kwietnia – po Mszy o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

            - piątek, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i Dr Kościoła,

             - w przyszłą niedzielę, 1 maja – pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. o godz. 11 zmianka             tajemnic różańcowych.

 

  1. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedziele i uroczystości o 15.00, w tygodniu po Mszy Św. o 18.00.

 

  1. Od piątku, 29 kwietnia rozpoczynamy Nowennę do Św. Stanisława BM, patrona naszej parafii, jak również i naszej Archidiecezji. Nasza parafia zaproszona jest na pierwszy dzień nowenny do katedry na Wawelu na Mszę Świętą o 17.30. W związku z tym organizujemy wyjazd. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii.

 

  1. W przyszła sobotę, 30 maja zbiórka ministrantów i lektorów w domu parafialnym o 9.00.

 

  1. W najbliższym tygodniu próby dzieci do I Komunii Świętej: we wtorek i czwartek o 16.30. Spowiedź dla dzieci i rodziców w kolejny wtorek – 02 maja br. od 16.30.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 321, 737, 348, 347, 47, 735 i 709. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

         8. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Adam Sumera.

                                                                           Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

 

Cytaty

Zawsze głoście Ewangelię, a gdyby okazało się to konieczne, także słowami. | Św. Franciszek z Asyżu

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.