1. Dziś dzień Odpustu Parafialnego ku czci Św. Stanisława BM - patrona naszej Ojczyzny i naszej parafii. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00. Odprawi ją tegoroczny nasz rekolekcjonista ks. Artur Czepiel. Ks. Artur w tym roku dziękuje Panu Bogu za dar 10-lecia święceń kapłańskich. Po Mszy procesja z Najświętszym Sakramentem, akt zawierzenia naszej parafii i uroczyste błogosławieństwo. Zachęcam do licznego udziału, bardzo proszę o udział w tej uroczystości orkiestrę dętą OSP w Krzczonowie, o niesienie feretronów przez wszystkie grupy, zarówno młodzieżowe jak i dorosłych, chorągwi oraz o sypanie kwiatów i dzwonienie przez dzieci.

 

  1. Przypominamy, że transmitowane są Msze Święte w niedziele o 11.00, niedzielne nabożeństwa majowe 15.00 a także w miesiącu maju Msze i nabożeństwa majowe w tygodniu o 18.00.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- w poniedziałek 9 maja -  liturgiczna Uroczystość Św. Stanisława BM,

- w środę, 11 maja – po Mszy o 18.00 nowenna do MBNP,

- piątek, 13 maja – pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, Różaniec o godz. 17.30 poprowadzi i poniesie figurę MB w czasie procesji Róża Św. Rity. Uroczysta Msza św. o 18.00 i procesja wokół kościoła. Proszę o przygotowanie procesji, proszę również Panie, które niosą Różaniec procesyjny o zabranie Go w procesji.

- sobota, 14 maja – święto Św. Macieja Ap,

- w przyszłą niedzielę, 15 maja – na Mszy o 11.00 Rocznica I Komunii Świętej.

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedziele i uroczystości o 15.00, w tygodniu po Mszy Św. o 18.00. Zachęcamy do przychodzenia na majówki do kościoła parafialnego, oraz do tradycyjnej dla naszej parafii modlitwy przy kapliczkach.

 

  1. Bardzo dziękuję tym rolom, które do dzisiaj złożyły ofiary na potrzeby parafii i organizacji odpustu. Bóg zapłać.

 

  1. W czwartek, 12 maja dzieci pierwszokomunijne udadzą się na pielgrzymkę dziękczynną za dar Eucharystii do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd z parkingu przy plebanii o godz. 8.30. Parafia wyraża wdzięczność rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza, którym jest ornat z przedstawieniem Ostatniej Wieczerzy.

 

  1. W dniu dzisiejszym przed kościołem jest przeprowadzana kwesta na rzecz wsparcia duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej parafii. Złożone ofiary będą przeznaczone na działalność grupy, jak i na zorganizowanie wyjazdu rekolekcyjno-wypoczynkowego dzieci i młodzieży. Za ofiarność już teraz mówimy „Bóg zapłać”.

 

  1. Dziecięca i młodzieżowa schola parafialna uczestniczy w ogólnopolskim konkursie „Któż jak Bóg”. Można ich uczestnictwo w konkursie wesprzeć głosem na stronie www.wcredo.pl. Głosowanie trwa od 8 do 23 maja.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 710, 554, 703, 297, 548, 49 i 567. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodziców dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii Świętej .

 

  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Józef Pieron. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek, 9 maja o godz. 13.00.

                                                                       Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Cytaty

Zasady moralne nie zależą od zdania większości. Błąd jest błędem, nawet jeśli wszyscy są w błędzie. Prawda jest prawdą, nawet jeśli nikt jej nie uznaje. | Abp Fulton Sheen

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.