1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych, w Zawadce Msza o 9.30. Na Mszy Świętej o 11.00 dzieci przeżywać będą Rocznicę I Komunii Świętej.

 

  1. Przypominamy, że transmitowane są Msze Święte w niedziele o 11.00, niedzielne nabożeństwa majowe o 15.00, a także w miesiącu maju Msze i nabożeństwa majowe w tygodniu o 18.00.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- w poniedziałek 16 maja - uroczystość Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika,

- piątek, 20 maja –  po nabożeństwie majowym odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedziele i uroczystości o 15.00, w tygodniu po Mszy Św. o 18.00. Zachęcamy do przychodzenia na majówki do kościoła parafialnego, oraz do tradycyjnej dla naszej parafii modlitwy przy kapliczkach.

 

  1. Msza Święta na rozpoczęcie parafialnej pielgrzymki do Włoch we wtorek, 17 maja o godz. 4.45 w kościele, wyjazd o 5.30.

 

  1. W górnej części cmentarza parafialnego, na tzw. „przyszłym cmentarzu” jest przygotowane miejsce na składowanie trawy i innych zielonych pozostałości z cmentarza. Bardzo proszę o nieumieszczanie ich w kontenerze na śmieci.

 

  1. W minioną niedzielę przeżywaliśmy Odpust parafialny ku czci Św. Stanisława BM. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w jego piękną oprawę. Dziękuję celebransom - ks. Arturowi Czepielowi, jubilatowi obchodzącemu 10-lecie święceń kapłańskich i ks. Zbigniewowi Książkiewiczowi - emerytowanemu proboszczowi naszej parafii za przewodniczenie Mszy Świętej i modlitwę w intencji naszej parafii. Dziękuję panom Kościelnemu i Organiście, ministrantom i lektorom za liturgię, chórowi parafialnemu i orkiestrze OSP Krzczonów za oprawę muzyczną. Pocztom OSP Krzczonów i Zawadka, osobom niosącym sztandary i feretrony, panom w strojach regionalnych niosącym baldachim, dzieciom pierwszokomunijnym i sypiącym kwiaty, parafialnej grupie młodzieżowej za pomoc w wystroju wnętrza świątyni. Dziękuję również p. Józefowi Ziębie za transmisję uroczystości, nie tylko odpustowej, ale również za stałą troskę o transmitowanie wydarzeń parafialnych od początku pandemii. Dziękuję na ręce sprzątających przed uroczystością wszystkim, którzy w ciągu całego roku dbają o piękno naszej świątyni. To dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu nasza świątynia pięknie wygląda i jest naszym domem. Wszystkim za obecność i zaangażowanie mówię „Bóg zapłać”.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła i troskę o skwery kwiatowe przy kościele rodzicom dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii Świętej. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 15, 135, 51, 366, 295, 717 i 560.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Stanisław Słonina.

                                                                       Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Cytaty

Wiecie jakie jest ulubione słowo w rozmowach z księdzem? "JA". Przez wszystkie przypadki. "Bo ja", "bo mi", "bo mnie", "bo o mnie", "bo dla mnie", "bo u mnie", "bo ze mną", "bo w moim domu". [...] Czy Ty widzisz Jezusa? | ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.