1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych, w Zawadce Msza o 9.00.

 

  1. Przypominamy, że transmitowane są Msze Święte w niedziele o 11.00, niedzielne nabożeństwa majowe o 15.00, a także w miesiącu maju Msze i nabożeństwa majowe w tygodniu o 18.00. 

 

  1. W liturgii Kościoła:

- we wtorek, 31 maja – święto Nawiedzenia NMP, w tym dniu od godz. 8.30 udamy się do chorych z sakramentami świętymi,

- w czwartek, 2 czerwca  – Pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy o 17.30 na adorację  prowadzoną przez wspólnotę Adoracji Pana Jezusa,

- w piątek, 3 czerwca – Pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17, o godz. 17.30 modlitwa prowadzona przez Honorową Straż Najśw. Serca Pana Jezusa połączona z odmówieniem Litanii do Serca P. Jezusa,

- w sobotę, 4 czerwca - Pierwsza sobota miesiąca, rano po Mszy Św. litania do NMP, a po południu Różaniec o godz. 17.30 prowadzony przez Róże Różańcowe z Zawadki,

- w przyszła niedzielę, 5 czerwca- Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. o godz. 11 zmianka tajemnic różańcowych.

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedziele i uroczystości o 15.00, w tygodniu po Mszy Św. o 18.00. Zachęcamy do przychodzenia na majówki do kościoła parafialnego, oraz do tradycyjnej dla naszej parafii modlitwy przy kapliczkach. 

    Od 1 czerwca rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, codziennie po Mszy Świętej o 18.00 a w niedziele po Mszy Świętej o 11.00.

 

  1. W ramach XIII edycji akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2022, organizowanej przez Forum Forum Gmin Beskidu Wyspowego, w tym Gm. Tokarnia zapraszamy na Mszę Świętą w przyszła niedzielę – 5 czerwca na Mszę Świętą na Urbaniej Górze o godz. 11.00. 

 

  1. Ksiądz Metropolita przypomina, że w obecnym roku Kościół w Polsce przeżywa 25. rocznicę VI pielgrzymki świętego Jana Pawła II do Ojczyzny w 1997 roku. Wszystkich, którzy pragną ją uczcić Ksiądz Metropolita zaprasza na dzień 6 czerwca br. pod Wielką Krokiew, gdzie o godz. 18.00 odbędzie się Eucharystia z udziałem Konferencji Episkopatu Polski.

W naszym dekanacie jubileusz pielgrzymki połączony jest z poświęceniem Krzyża Św. Jana Pawła II w Krzeczowie w dn. 7 czerwca (wtorek) o godz. 15.00 przez Metropolitę krakowskiego Marka Jędraszewskiego i przedstawicieli Episkopatu Polski. Rozpoczęcie o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, o 16.00 poświęcenie. Samochód można zostawić na parkingu pod Krzyżem.

 

  1. Nasza parafialna schola dziecięca „Słowiki” zdobyła I miejsce w kategorii zespołów młodszych w III Ogólnopolskim Konkursie Spotkania z Piosenką Religijną „ Któż jak Bóg”. Również schola młodzieżowa, w tym samym konkursie, zdobyła I miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych. Laureatom gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 374, 671, 313, 282, 54, 611, 623 i 631. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 573, 571, 195, 44, 625, 252, 352 i 689.

Cytaty

Dopóki jesteś wielki, wzroku nie odzyskasz! | ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.