1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych, w Zawadce Msza o 9.00. Z racji pierwszej niedzieli Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. o godz. 11 zmianka tajemnic różańcowych.

 

 

  1. Przypominamy, że transmitowane są Msze Święte w niedziele o 11.00, a także  nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o 18.00.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- w poniedziałek, 6 czerwca – Święto NMP Matki Kościoła,

- w środę, 8 czerwca – wspomnienie Św. Jadwigi – Króla Polski, po Mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy,

- w czwartek, 9 czerwca  – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

- w sobotę, 11 czerwca – wspomnienie Św. Barnaby – Ap.,

- w przyszła niedzielę, 12 czerwca- Uroczystość Najświętszej Trójcy,

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, codziennie po Mszy Świętej o 18.00, a w niedziele po Mszy Świętej o 11.00.

 

  1. W ramach XIII edycji akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2022, organizowanej przez Forum Forum Gmin Beskidu Wyspowego, w tym Gm. Tokarnia zapraszamy dzisiaj na Mszę Świętą na Urbaniej Górze o godz. 11.00. 

 

  1. Ksiądz Metropolita przypomina, że w obecnym roku Kościół w Polsce przeżywa 25. rocznicę VI pielgrzymki świętego Jana Pawła II do Ojczyzny. W naszym dekanacie jubileusz pielgrzymki połączony jest z poświęceniem Krzyża Św. Jana Pawła II w Krzeczowie w dn. 7 czerwca (wtorek) o godz. 15.00 przez Metropolitę krakowskiego Marka Jędraszewskiego i przedstawicieli Episkopatu Polski. Rozpoczęcie o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, o 16.00 poświęcenie. Samochód można zostawić na parkingu pod Krzyżem.

 

  1. 16 czerwca przypada w tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana potocznie Uroczystością Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o 11.00 udamy się z procesją do 4-ch ołtarzy.  

Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: pierwszy obok kaplicy pogrzebowej - przygotuje rola poniżej kościoła - rola Tajsy, drugi przy figurze Matki Bożej - wierni z Zawadki, trzeci przy Grobie Pańskim – rola powyżej kościoła – rola Jamrozy i czwarty przy Św. Janie Pawle II - przygotuje rola z Zarzecza -  rola Cyrla i Leśni.

 

  1. Zbiórka ministrantów i lektorów związana z Bożym Ciałem 11.06. w sobotę o 9.00. Obecność obowiązkowa.

 

  1. Kolonia parafialna. Spotkanie organizacyjne nt. kolonii 17 czerwca (piątek po Bożym Ciele) po wieczornej Mszy Świętej. Prosimy do 15 czerwca dokonać całości wpłat. Można to zrobić w kopertach podpisanych (nazwisko i kwota), które można zostawić w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 573, 571, 195, 44, 625, 252, 352 i 689. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 398, 320, 53, 351, 230, 294, 566 i 658.

Cytaty

My do Pana Boga mamy często taką postawę: jeden pas bezpieczeństwa, drugi pas bezpieczeństwa, hełm, jedna poręcz, druga poręcz - "Jezu, ufam Tobie". | ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.