1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych, w Zawadce Msza Święta o 9.30.

 

  1. Przypominamy, że transmitowane są Msze Święte w niedziele o 11.00.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- w poniedziałek, 13 czerwca – Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, nabożeństwo fatimskie, Różaniec o godz. 17.30 poprowadzą i poniosą figurę MB w czasie procesji Róże z Zawadki. Msza św. o 18.00 i procesja wokół kościoła. Proszę również Panie, które niosą Różaniec o zabranie Go w procesji.

- we wtorek, 14 czerwca wspomnienie bł. Michała Kozala – Bp. i męczennika,

- w czwartek, 16 czerwca  – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, porządek Mszy Świętych niedzielny, po Mszy o 11.00 uroczysta procesja eucharystyczna do 4. ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. Procesja Bożego Ciała jest naszym uwielbieniem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, dlatego prosimy o przygotowanie delegacji do niesienia feretronów, chorągwi, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, prosimy panów w strojach regionalnych o niesienie baldachimu i dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych. Prosimy orkiestrę dętą OPS Krzczonów o grę. Strażaków prosimy o  zabezpieczenie trasy. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. W Boże Ciało składka przeznaczona będzie na budownictwo sakralne w archidiecezji. W oktawie Bożego Ciała procesja codziennie po Mszy o godz. 18.00.

- w piątek, 17 czerwca – wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego – zakonnika, po Mszy Św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, codziennie po Mszy Świętej o 18.00, a w niedziele po Mszy Świętej o 11.00.

 

  1. Parafia bardzo dziękuje ks. Zbigniewowi Książkiewiczowi, naszemu emerytowanemu proboszczowi, za dar dwu ornatów z MB Krzczonowską, które ofiarowuje jako dziękczynienie w 50-lecie kapłaństwa.

 

  1. w nocy z 18 na 19 czerwca odbędzie się czuwanie grup o. Pio w Sanktuarium w Łagiewnikach. Istnieje możliwość zapisu na wyjazd w zakrystii.

       7. Kolonia parafialna. Spotkanie organizacyjne nt. kolonii 17 czerwca (piątek po Bożym Ciele) po wieczornej Mszy Świętej. Prosimy do 15 czerwca dokonać całości wpłat. Można to zrobić w kopertach podpisanych (nazwisko i kwota), które można zostawić w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 398, 320, 53, 351, 230, 294, 566 i 658. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 301, 59, 613, 38, 132, 61, 56 i 734.

Cytaty

Wiecie jakie jest ulubione słowo w rozmowach z księdzem? "JA". Przez wszystkie przypadki. "Bo ja", "bo mi", "bo mnie", "bo o mnie", "bo dla mnie", "bo u mnie", "bo ze mną", "bo w moim domu". [...] Czy Ty widzisz Jezusa? | ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.