1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych.

 

  1. Przypominamy, że transmitowane są Msze Święte w niedziele o 11.00.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- we wtorek, 21 czerwca wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnika,

- w czwartek, 23 czerwca  – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, zakończenie oktawy Bożego Ciała, z tego tytułu w czwartek na zakończenie procesji eucharystycznych błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków, z racji 23. dnia miesiąca wieczorna Msza Św. poprzedzona będzie różańcem poprowadzonym przez Grupę o. Pio,

- w piątek, 24 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca pana Jezusa, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

- sobota, 25 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, codziennie po Mszy Świętej o 18.00, a w niedziele po Mszy Świętej o 11.00.

 

  1. Bardzo dziękujemy za pobożny i liczny udział w procesji Bożego Ciała. Za piękne przygotowanie ołtarzy rolom z Zawadki, Tajsy, Cyrla, Leśni i Jamrozy. Delegacjom niosącym feretrony, Różańce, chorągwie, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzwoniącym chłopcom, dzieciom kl. 3 w strojach komunijnych, panom niosącym baldachim, pocztom sztandarowym i strażakom za zabezpieczenie trasy, służbie liturgicznej, kościelnej, przygotowującym liturgię. Dziękujemy również chórowi OSP Krzczonów za oprawę muzyczną.

Przez tak uroczyste przeżycie procesji i oktawy Bożego Ciała daliśmy piękne świadectwo naszej wiary.

 

  1. W najbliższy piątek, 24 czerwca o 9.00 w kościele Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla dzieci z naszej szkoły.

 

  1. Na cmentarzu, na tzw. nowej części przygotowaliśmy miejsce do składowania trawy i części zielonych roślin. Bardzo proszę, by wszelkie plastiki i szkło wkładać do przeznaczonego na to kontenera. Nie zapominajmy, że kiedyś w przyszłości będą tam miejsca pochówku, nie czyńmy zatem z tego miejsca śmietnika. Dziękuję wszystkim, którzy to rozumieją i właściwie z niego korzystają.

 

  1. W minionym tygodniu dokończono prace związane z przygotowaniem pod domem parafialnym miejsca służącego spotkaniom dzieci i młodzieży. Dziękuję młodzieży, która się zaangażowała w powstanie tego miejsca, jak również dorosłym parafianom, którzy przyczynili się do dokończenia tego dzieła. Będzie służyło nam wszystkim. Bóg zapłać.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 301, 59, 613, 38, 132, 61, 56 i 734. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 383, 260, 283, 66, 546, 287, 68, 688 i 231.

10. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odeszła śp. Józefa Ziembla.

                                    Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

Cytaty

Lepiej jest słuchać karcenia przez mędrca, niż słuchać pochwały ze strony głupców | Koh 7, 5

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.