1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. Przypominamy, że transmitowane są Msze Święte w niedziele o 11.00. Na Zawadce Msza św. o g. 9.30

 

  1. W liturgii Kościoła:

 

- w poniedziałek, 11 lipca - Święto Św. Benedykta, opata i patrona Europy,

- w środę,  13 lipca – wspomnienie Św. Brunona z Kwerfurtu, na Mszy o 18.00 nabożeństwo fatimskie, Różaniec o godz. 17.30 poprowadzą i poniosą figurę MB w czasie procesji Róże Św. Matki Teresy z Kalkuty i Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Proszę również Panie, które niosą Różaniec o zabranie Go w procesji, w czasie nabożeństwa odmówimy Modlitwę Rzymską ku czci MBNP,

- w piątek, 15 lipca – wspomnienie Św. Bonawentury, Bp. i Dr kościoła,

- w sobotę, 16 lipca wspomnienie NMP z Góry Karmel.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę gościmy z kazaniami w naszej parafii O. Kapucyna, który przybywa na zaproszenie Grupy Św. o. Pio. Po Mszach Świętych przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz bezdomnych.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 662, 30, 562, 74, 340, 312, 350, 73 i 704. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 276, 547, 182, 75, 376, 72, 559 i 509.

 

  1. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: ks. Prałat Krzysztof Nowak, wieloletni proboszcz parafii Św. Mikołaja w Pcimiu, a z naszej parafii śp. Józef Kucała i śp. Sławomir Bylica.

                                                           Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

Cytaty

Jeśli cierpienie by nie istniało, to skąd byś wiedział, czy jesteś wierzący? | Petrus

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.