1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. Przypominamy, że transmitowane są Msze Święte w niedziele o 11.00. Na Zawadce Msza św. o g. 9.30

 

  1. W liturgii Kościoła:

 

- w poniedziałek, 11 lipca - Święto Św. Benedykta, opata i patrona Europy,

- w środę,  13 lipca – wspomnienie Św. Brunona z Kwerfurtu, na Mszy o 18.00 nabożeństwo fatimskie, Różaniec o godz. 17.30 poprowadzą i poniosą figurę MB w czasie procesji Róże Św. Matki Teresy z Kalkuty i Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Proszę również Panie, które niosą Różaniec o zabranie Go w procesji, w czasie nabożeństwa odmówimy Modlitwę Rzymską ku czci MBNP,

- w piątek, 15 lipca – wspomnienie Św. Bonawentury, Bp. i Dr kościoła,

- w sobotę, 16 lipca wspomnienie NMP z Góry Karmel.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę gościmy z kazaniami w naszej parafii O. Kapucyna, który przybywa na zaproszenie Grupy Św. o. Pio. Po Mszach Świętych przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz bezdomnych.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 662, 30, 562, 74, 340, 312, 350, 73 i 704. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 276, 547, 182, 75, 376, 72, 559 i 509.

 

  1. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: ks. Prałat Krzysztof Nowak, wieloletni proboszcz parafii Św. Mikołaja w Pcimiu, a z naszej parafii śp. Józef Kucała i śp. Sławomir Bylica.

                                                           Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

Cytaty

Dlaczego człowiek cierpi? Nie pytaj dlaczego, ale dla czego...

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.