1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych, w Zawadce Msza o 9.30. Przypominamy, że transmitowane są Msze Święte w niedziele o 11.00.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- w poniedziałek, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, porządek Mszy niedzielny, w Zawadce Msza o 9.30, po każdej Mszy Świętej błogosławimy zioła i kwiaty,

- w środę, 16 sierpnia – Święto Św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji krakowskiej,

- w piątek, 19 sierpnia po Mszy wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia,

- w sobotę, 20 sierpnia -  wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,.

 

  1. Zapraszamy na dzisiejszy festyn. Jest on organizowany przez Parafię, OSP Krzczonów, Koła Gospodyń Wiejskich z Krzczonowa, schole dziecięco-młodzieżową i Małych Krzczonowian. Rozpoczęcie o godz. 14.00 na stadionie MLKS Cyrhla Krzczonów. W czasie trwania festynu chętni chłopcy bądź dziewczęta (wiek od 10 do 17 lat) będą mogli zapisać się do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

 

  1. Chór parafialny zaprasza na „I Koncert Miłosierdzia – z Maryją przez wieki”. Wspominając wydarzenia historyczne naznaczone działaniem MB I Bożego Miłosierdzia chór wykona najpiękniejsze pieśni Maryjne. Koncert odbędzie się jutro, 15 sierpnia w naszym kościele parafialnym o godz. 15.00. szczegóły na plakacie. Zapraszamy.

 

  1. Wójt Gminy Tokarnia oraz dyrektor Kliszczackiego Centrum Kultury zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w przyszłą niedzielę, 21 sierpnia w Tokarni. Szczegóły na plakatach.

 

  1. Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony w naszej parafii będzie odprawiona w niedzielę - 29 sierpnia, uroczysta Msza św. o godz. 11. Prosimy o przygotowanie tradycyjnych wieńców dożynkowych kolejną rolę.

 

  1. Parafialna schola dziecięco-młodzieżowa prowadzona przez Annę i Joannę Gracz została nagrodzona za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania dóbr kultury przez Starostę Myślenickiego. Ciesząc się z tego wyróżnienia serdecznie gratulujemy zarówno śpiewającym jaki i prowadzącym scholę.

 

  1. W sobotę o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Święta przy kapliczce na roli Mosne. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 213, 343, 368, 94, 95, 96, 515, 102 i 52. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 162, 161, 155, 248, 307, 319, 338, 91 i 164.

Cytaty

Jeśli cierpienie by nie istniało, to skąd byś wiedział, czy jesteś wierzący? | Petrus

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.