1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. Przypominamy, że transmitowane są Msze Święte w niedziele o 11.00.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 78 rocznicę pacyfikacji Zawadki. Wójt Gminy Tokarnia p. Marek Kluska i mieszkańcy Zawadki zapraszają na Mszę Świętą o 14.00 pod pomnikiem poległych i na towarzyszące wydarzenia. Więcej informacji na stronie internetowej.
 3. W liturgii Kościoła:

- we wtorek, 27 września – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana,

- w środę, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika,

- w czwartek, 29 września – święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,

- w piątek, 30 września – wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i Dr. Kościoła,

- w sobotę, 1 października -wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dziewicy i doktora Kościoła, jest to też pierwsza sobota miesiąca, po Mszy porannej  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny; o 17.30 zapraszamy na różaniec  poprowadzony przez Różę  Bł. Anieli Salawy, będzie to jednocześnie pierwsze nabożeństwo różańcowe.

- w przyszłą niedzielę, 2 października – pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o 11.00 zmianka różańcowa.

 1. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Codziennie w godzinie rozpoczęcia wieczornej Mszy Świętej. Po Różańcu - Msza. W niedzielę Różaniec o godzinie 15. Prosimy o liczny i gorliwy udział dzieci, młodzieży i dorosłych. Przed nabożeństwami wszystkie dzieci będą otrzymywać pamiątkowe plansze i naklejki.
 2. Od poniedziałku - 3 października nabożeństwo różańcowe i Msza Święta wieczorna o godz. 17.
 3. W minioną niedzielę pod kościołem została zorganizowana kwesta na rzecz duszpasterstwa młodzieżowego. Zebrano 2700 zł. Za wszelkie ofiary mówimy „Bóg zapłać”.
 4. Orkiestra dęta działająca przy OSP w Krzczonowie zaprasza chętnych pragnących włączyć się w jej grę. Zapisy na próbach, które odbywają się co piątek o godz. 19.00 w strażnicy OSP.
 5. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej przed pierwszym różańcem w sobotę o 17.25.
 6. W minionym tygodniu zostały wymienione lampy oświetlające kościół na nowe, energooszczędne. Wykonano również oświetlenie wotów w kaplicy MB Krzczonowskiej. Kościół został przygotowany do zimy poprzez zakup opału. Wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w wykonanie tych działań z serca mówimy „Bóg zapłać.”
 7. W niedzielę 02.10, o godzinie 14.00 Msza św. w kaplicy  św. Michała Archanioła na Jaworzynach.
 8. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 261, 178, 150, 149, 147, 146, 237 i 178. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr:630, 100, 590, 541, 103, 246 i 589.
 9. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odeszła śp. Danuta Pieron.

                                               Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

Cytaty

Jeśli chcesz, żeby cię wszyscy lubili, nikt cię nie będzie szanował. | ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.