1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXII Dzień Papieski. Z tego tytułu po Mszach przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji dzieło Nowego Tysiąclecia budującej żywy pomnik naszego wielkiego Rodaka.

2. Przypominamy, że transmitowane są Msze Święte w niedziele o 11.00.

3. W liturgii Kościoła:

- w poniedziałek, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego – Bp. i męczennika,

- we wtorek, 18 października – Święto Św. Łukasza Ew.,

- w czwartek, 20 października – Uroczystość Św. Jana Kantego - kapłana,

- w piątek, 21 października – na wieczornej Mszy Świętej – koronka do Bożego Miłosierdzia,

- w sobotę, 22 października – Uroczystość Św. Jana Pawła II.

  1. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych. Codziennie w godzinie rozpoczęcia wieczornej Mszy Świętej. Po Różańcu - Msza. W niedzielę Różaniec o godzinie 15.
  2. Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku. Prosimy o wpisanie godziny Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane.
  3. W przyszła niedzielę będziemy gościli siostry nazaretanki, które opowiedzą nam o charyzmacie zgromadzenia. Z naszej parafii pochodzi jedna z nich – s. Ewelina Gwiżdż, pracująca na misjach w Afryce. Będzie możliwość spotkania z siostrami w salce o godz. 10.30.
  4. W minionym tygodniu zostały zakończone prace przy cmentarzu i domu parafialnym. Utwardziliśmy i wyrównaliśmy kostkę na drodze do cmentarza, a także ociepliliśmy salki duszpasterskie poprzez wymianę drzwi.
  5. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 109, 247, 108, 192, 198 219, 204 i 331. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 278, 205, 543, 220, 111A, 673, 112A, 111, 500, 521 i 608.

 

Cytaty

Nikt nie jest bardziej znienawidzony niż ten, kto mówi prawdę | Platon

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.