1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych.

 

  1. Przypominamy, że transmitowane są Msze Święte w niedziele o 11.00.

 

  1. W liturgii Kościoła:

 

- w poniedziałek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania NMP,

- we wtorek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, panu Organiście i wszystkim osobom zaangażowanym w śpiew kościelny, prowadzącym scholę dziecięcą i młodzieżową oraz chór parafialny składamy najserdeczniejsze życzenia,

- w środę, 23 listopada - wieczorna Msza Św. poprzedzona będzie różańcem poprowadzonym przez Grupę o. Pio,

- w czwartek, 24 listopada - wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy,

- w przyszła niedzielę, 27 listopada – pierwsza niedziela Adwentu.

 

  1. Parafia organizuje w przyszłym roku pielgrzymkę do Grecji w dniach od 23 do 30 maja 2023r. W trakcie wyjazdu zobaczymy takie miejsca jak Ateny, Delfy, Meteory oraz wiele miejsc związanych ze Św. Pawłem – Apostołem Narodów. Koszt pielgrzymki lotniczej to 4190 zł. Wylot z Krakowa. Jest też opcja autokarowa poszerzona o wypoczynek nad morzem w cenie od 3490 zł do 3890zł w zależności o ilości uczestników. Foldery informacyjne można zabrać ze stoiska z prasą przy wyjściu z kościoła. Zainteresowanych proszę o kontakt ze mną.

 

  1. Nasz Rodak - ks. Stanisław Filipek, pracujący na misjach w Burkina Faso w Afryce zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w wyposażeniu kościoła na Jego stacji misyjnej. Potrzebuje trwałego tabernakulum. W związku z tym w dzisiejszą niedzielę parafia organizuje przed kościołem zbiórkę na ten cel. Wizualizację tego jak jest i jak chcemy by było, można zobaczyć przy drzwiach wyjściowych z kościoła.

 

  1. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej, w kościele, spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 113, 115, 549, 118, 114, 602 i 273. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 125, 126, 127, 290, 385, 545, 555, 255 i 538.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odeszli: śp. Józef Figuła, śp. Anna Leśniak i śp. Zbigniew Gemza. We wtorek o godz. 13.00 Msza Święta pogrzebowa śp. Marka Szymczyka.

                                                                                  Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.                                                                   

 

 

Cytaty

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. | Św. Augustyn

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.