1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych.
 2. Przypominamy, że transmitowane są Msze Święte w niedziele o 11.00.
 3. W liturgii Kościoła:

- w poniedziałek, 28 listopada - pierwsze Roraty, które odprawiać będziemy na Mszy o 17.00, zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami.

- we wtorek, 29 listopada – udamy się do chorych z komunią Świętą,

- w środę, 30 listopada – Święto  Św. Andrzeja Ap,

- w czwartek, 1 grudnia - 1. Czwartek miesiąca, o 16.30 – modlitwę poprowadzi Wspólnota Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie,,

- w piątek, 2 grudnia – 1. Piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16.00, o 16.30 – modlitwę poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa,,

- w sobotę, 3 grudnia - 1. Sobota miesiąca - rano Msza św. z odmówieniem litanii do Matki Bożej, o godz. 16.30 Różaniec prowadzony przez Różę Św. Maksymiliana Marii Kolbego,

- w przyszła niedzielę,  –1. Niedziela miesiąca, po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.

W przyszła niedzielę, zgodnie z zaleceniem Księdza Metropolity zbiórka pod kościołem w ramach XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

 1. Na każdej dzisiejszej Mszy Świętej poświęcenie opłatków, które Organista i p. Kościelny przyniosą do naszych domów. Za złożone ofiary, które są naszym podziękowaniem za podejmowaną przez nich pracę i służbę dla dobra parafii, serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. Parafialna Grupa Młodzieżowa już dziś zaprasza do udziału w kweście, która będzie miała miejsce w 4. Niedzielę Adwentu.
 3. Już dziś informujemy, że parafia organizuje Pochód Trzech Króli 6 stycznia. Zapraszamy grupy kolędnicze do udziału. Zgłoszenia do parafii do 3. Niedzieli Adwentu. Prosimy by przygotować 1- 2 kolędy.
 4. Parafia organizuje w przyszłym roku pielgrzymkę do Grecji w dniach od 23 do 30 maja 2023r. W trakcie wyjazdu zobaczymy takie miejsca jak Ateny, Delfy, Meteory oraz wiele miejsc związanych ze Św. Pawłem – Apostołem Narodów. Zainteresowanych udziałem proszę o kontakt z Ks. proboszczem do przyszłej niedzieli.
 5. W minioną niedzielę zorganizowaliśmy zbiórkę na wyposażenie kościoła na stacji misyjnej w Burkina Faso, w której pracuje nasz rodak – ks. Stanisław Filipek. Na ten cel zostało złożone 13 060 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. 7. Bardzo dziękuję młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas pod opieką Pani katechetki Janiny Wróbel za przeprowadzenie kwesty.
 6. W przyszła niedzielę - 4.12 - zapraszamy do przychodni w Krzczonowie do udziału w cyklicznej akcji Twoja krew moje życie.  Akcja oddawania krwi  będzie od godziny 8.00 do 12.00. Zapraszam w imieniu  zespołu regionalnego krwiodawstwa z Myślenic oraz wszystkich którzy czekają i potrzebują krwi w trakcie swojego leczenia.
 7. Informujemy, że w dniu wczorajszym zostało pobłogosławionych 12 nowych lektorów, którzy podejmą posługę Słowa Bożego w naszej parafii. Gratulujemy i życzymy obfitości Łask Bożych.
 8. Wójt Gminy Tokarnia informuje, że od 29 listopada 2022 r. ( od wtorku ) można będzie składać wnioski o zakup węgla po preferencyjnych cenach w Urzędzie Gminy na dziennik podawczy lub przez Internet za pośrednictwem platformy E-PUAP. Zakup węgla po preferencyjnych cenach przysługuje osobom, które zadeklarowały piec na węgiel, dostały dodatek węglowy lub im przysługuje oraz nie zakupiły węgla w niższej cenie przez Internet w sklepie PGG.
 1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 125, 126, 127, 290, 385, 545, 555, 255 i 538. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 128, 275, 39, 393, 533, 614, 702 i 131.