„W Betlejemskim Dzieciątku każdy człowiek odkrywa,

Że Bóg kocha go bezinteresownie.” - Benedykt XVI

Jako Duszpasterze w naszej krzczonowskiej parafii życzymy wszystkim, i parafianom i gościom doświadczenia bezinteresownej miłości Boga. Tego, że jesteśmy kochani.
Z doświadczenia tej miłości płynie pokój dla nas i dla świata. Niech Boża Dziecina błogosławi nam i naszym rodzinom. Niech mieszka stale w naszych sercach.

 

  1. Dziś w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, porządek Mszy Świętych niedzielny. Uroczyste Nieszpory o godz. 15.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- obchodzimy Oktawę Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

- jutro, 26 grudnia święto Św. Szczepana. Porządek Mszy Św. niedzielny. Z racji Św. Szczepana poświęcimy również owies. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski w Krakowie. W Zawadce Msza o 9.30.

- we wtorek 27 grudnia – święto Św. Jana Ewangelisty, poświęcenie wina św. Jana

- w środę, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników,

- w sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne z Mszą świętą o 17.00 i z kazaniem podsumowującym miniony rok.

- w przyszła niedzielę, 1 stycznia - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu.

 

  1. Od 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kolęda rozpoczynać się będzie od godz. 8.30.

PLAN WIZYTY na najbliższy tydzień:

27.12 – wtorek - Zawadka cz.1 i Jaworzyny

28.12 – środa – Zawadka cz. 2 i rola Rusnaki

29.12 – czwartek – role Cyrla, Ostoje, Proszki i Leśni

30.12 – piątek – rola Proszkowce,

31.12 – sobota – rola Dziejce.

Wizyta duszpasterska to nie tylko błogosławieństwo naszych domów i rodzin, ale też i sposobność spotkania i rozmowy z duszpasterzem. W tym roku, tak jak w minione lata, przy kolędzie proszę o składkę na Kościół, po 150 zł. z przeznaczeniem na inwestycyjne cele parafialne. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w wodę święconą.

 

  1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę parafialną do Grecji w maju przyszłego roku proszę o zabranie z zakrystii kart uczestnictwa w pielgrzymce.

 

  1. Składając dziś życzenia nie sposób nie wypowiedzieć słów podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszej parafii do Świąt. Dziękuję Panom kościelnemu i organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, młodzieży parafialnej. Szczególnie dziękuje Wojciechowi Janickiemu za nowy projekt i wykonanie szopki bożonarodzeniowej, Pani Agacie za świąteczny wystrój kościoła, druhom z OSP za przybranie choinki przed kościołem. Dziękuję orkiestrze dętej z OSP Krzczonów za grę na pasterce i pierwszy dzień Świąt. Wszystkim z serca dziękuje za życzliwość i zaangażowanie.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 603, 624, 834, 657, 141, 137 i 677. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 645, 531, 346, 544, 203, 568 i 97. Z racji Sylwestra proszę o sprzątanie w piątek.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odeszli: śp. Józef Bryl, śp. Anna Zadora i śp. Jan Spórna.

                                                                                   Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.      

Cytaty

Nauka to część rzeczywistości, którą do tej pory odkrył człowiek. Wiara i nauka nie kolidują ze sobą, lecz się uzupełniają, ale aby to zobaczyć, trzeba mieć wiarę. | Petrus

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.