Nowy rok bieży

W jasełkach leży…

Z okazji Nowego Roku składamy wszystkim parafianom życzenia pomyślności, daru pokoju i trwania w Bożych łaskach.

Niech nowy 2023 Rok zapisze się pięknie w naszym życiu. Szczęść Boże.

 

  1. Dziś w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu. W Zawadce Msza Św. o 9.30.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- w poniedziałek, 2 stycznia – wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Bp-ów i Dr. Kła.

- w piątek, 6 stycznia – święto Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy niedzielny. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który przybędzie na Mszę Świętą o 11.00. Pochód wyruszy o 10.30 od szkoły, zbiórka o 10.20. Po Mszy wspólne kolędowanie. Zapraszamy.

- w sobotę, pierwsza sobota miesiąca, po Mszy porannej litania do MB, o 16.30 różaniec w intencji Ojczyzny poprowadzi Róża Św. Jana Marii Vianneya.

- w przyszła niedzielę, 8 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego. Na Mszy Świętej o 11 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

 

  1. Od 27 grudnia rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską. Kolęda rozpoczynać się będzie od godz. 8.30.

PLAN WIZYTY na najbliższy tydzień:

2.01 – poniedziałek – rola Grygi

3.01 – wtorek – rola Bryle

4.01 – środa – role Korzenie, Sabały i Pachury

5.01 – czwartek – role Pawliki, Raki i Jamrozy, wizyta rozpocznie się od godz. 10.00.

7.01 – sobota – role Pierony i Hanuszki

Wizyta duszpasterska to nie tylko błogosławieństwo naszych domów i rodzin, ale też i sposobność spotkania i rozmowy z duszpasterzem. W tym roku, tak jak w minione lata, przy kolędzie proszę o składkę na Kościół, po 150 zł. z przeznaczeniem na inwestycyjne cele parafialne. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w wodę święconą.

 

  1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę parafialną do Grecji w maju przyszłego roku proszę o zabranie z zakrystii kart uczestnictwa w pielgrzymce.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 645, 531, 346, 544, 203, 568 i 97. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 391, 598, 266, 674, 188, 632 i 134.

 

Cytaty

Pan szepta do nas każdego dnia i po kawałku wskazuje drogę. Do każdego jej etapu musimy dojrzeć.

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.