1. Dziś przypada niedziela Chrztu Pańskiego. Na Mszy Świętej o 11.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. W Zawadce Msza Św. o 9.30.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- od poniedziałku kończy się liturgicznie okres Narodzenia Pańskiego. Zwyczajem polskim kolędy towarzyszyć nam będą do 2 lutego.

- w środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

  1. Od 27 grudnia trwa wizyta duszpasterska. Kolęda rozpoczyna się od godz. 8.30.

PLAN WIZYTY na najbliższy tydzień:

9.01 – poniedziałek – rola Zagrody

10.01 – wtorek – rola Morgi

11.01 – środa – rola Wróble i Wójtowce

12.01 – czwartek – role Gracze i Tajsy

14.01 – sobota – rola Spyrki

Wizyta duszpasterska to nie tylko błogosławieństwo naszych domów i rodzin, ale też i sposobność spotkania i rozmowy z duszpasterzem. W tym roku, tak jak w minione lata, przy kolędzie proszę o składkę na Kościół, po 150 zł. z przeznaczeniem na inwestycyjne cele parafialne. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w wodę święconą.

 

  1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę parafialną do Grecji w maju przyszłego roku proszę o dostarczenie kart uczestnictwa w pielgrzymce.

 

  1. Parafia bardzo dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację Orszaku Trzech Króli. Dziękujemy grupie młodzieżowej za organizację. Orkiestrze dętej OSP Krzczonów, chórowi Magnam Dei, scholii dziecięcej Słowiki, scholii młodzieżowej za śpiew. OSP Krzczonów za zabezpieczenie przemarszu. Z serca wszystkim mówimy „Bóg zapłać za zaangażowanie”.

 

  1. Parafialna schola dziecięca „Słowiki” zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś…” w Waganowicach. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 391, 598, 266, 674, 188, 632 i 134. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 507, 337, 382, 159, 136, 209 i 680.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odeszła: śp. Janina Kobiałka. W tym tygodniu w czwartek 5 stycznia odbył się pogrzeb Ojca Świętego Benedykta XVI

                                                                                   Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.      

 

 

Cytaty

Jak będziesz się modlił w kryzysie, to diabeł nie ma szans | Ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.