1. Dziś porządek niedzielny mszy Świętych.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- we wtorek – święto ŚŚ Cyryla i Metodego – patronów Europy, w tym dniu będziemy modlić się za naszą Ojczyznę,

- w piątek – po Mszy Świętej wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. W nocy z 5 na 6 lutego 2023 r. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji. Caritas niesie pomoc ofiarom kataklizmu. Z tej racji Metropolita Krakowski poleca przeprowadzenie w niedzielę 12 lutego br. w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej zbiórki do puszek na ten cel. W naszej parafii po każdej Mszy Świętej przed kościołem.

 

  1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w najbliższy piątek na Mszy o 17. Po Mszy dla młodzieży adoracja poprowadzona przez Grupę młodzieżową.

 

  1. Zarząd OSP w Krzczonowie zaprasza na „ Walne zebranie sprawozdawcze”, które odbędzie się 18.02. 2023 o godz. 17.00 w remizie OSP Krzczonów.

 

  1. Po ostatniej niedzielę zostały otwarte urny z kandydaturami osób do Rady parafialnej. Bardzo dziękuję za zaangażowanie. Zgłoszono 106 kandydatur. Po przeliczeniu głosów osób na które było więcej niż 10 głosów do drugiej tury przeszło 25 kandydatur. W związku z tym w następną niedzielę przeprowadzimy ostatnie głosowanie wyłaniające radę parafialną. Każdy dorosły parafianin będzie mógł wskazać jedną osobę która widzi w radzie parafialnej.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty rodzinom mieszkającym w Zawadce na rolach Kobiałki, Pękale, Oleksy, Muchy, Mosny i Jugi . W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 595, 251, 399, 610, 9, 596, 21, 720 i 180. Rola Spyrki.

 

 

 

 

Cytaty

Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek - poznając Go i miłując - mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie | Encyklika "Fides et ratio" papieża Jana Pawła II

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.