1. Dziś porządek niedzielny mszy Świętych. W Zawadce Msza o 9.30. W naszej parafii rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godz. 12 do 15. O godz. 12 zapraszamy Róże różańcowe i parafian z ról poniżej kościoła, od godz. 13 z ról powyżej kościoła, i od godz. 14 z Zawadki. O godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 7 do 17 w kaplicy Matki Bożej. Zapraszamy do modlitwy przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. 
 1. W liturgii Kościoła:
  - w środę, 22 lutego – Środa popielcowa. Msze św. o godz. 6.30, 8 i 17 z obrzędem posypania głów popiołem. Na Zawadce o godz. 9.30. Obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Od Środy Popielcowej trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  - w czwartek - z racji 23. dnia miesiąca wieczorna Msza Św. poprzedzona będzie różańcem poprowadzonym przez Grupę o. Pio 
 1. Nabożeństwa wielkopostne:
  - Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 prowadzona przez dzieci i o godz. 19 przez młodzież, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do prowadzenia niedzielnej Drogi Krzyżowej. Za pobożne odprawienie można zyskać odpust zupełny.
  - Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14 z kazaniem pasyjnym i po nich dodatkowa Msza św. 
 1. Zostały ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji organizowaną przez parafię w dniach 23.05 – 30.05.2023r. Zapraszamy. 
 1. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w piątek przed Drogą Krzyżową o 16.30. 
 1. Zarząd MLKS „Cyrhla” w Krzczonowie zaprasza na „ Walne zebranie sprawozdawcze”, które odbędzie się 26.02. 2023 o godz. 16.00 w strażnicy OSP Krzczonów. 
 1. W dniu dzisiejszym wybory do Rady parafialnej. Przy wyjściu można zabrać kartę do głosowania. Zaznaczamy na niej jedną z 23 osób, która chcemy wybrać. Kartę wrzucamy do urny. Bardzo dziękuję wszystkim głosującym, jak również wskazanym wcześniej kandydatom. 
 1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty rodzinom mieszkającym domach o numerach:  595, 251, 399, 610, 9, 596, 21, 720 i 180.
  W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 8, 6, 617, 12, 394, 388, 576, 687 i 524. 

 2. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Józef Spyrka.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Cytaty

Dopóki jesteś wielki, wzroku nie odzyskasz! | ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.