1. Dziś porządek niedzielny mszy Świętych. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Augustina Gomez - Kapłana Zgromadzenia Legionistów Chrystusa z Meksyku. Po Mszy Świętej przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na cele działalności misyjnej prowadzonej przez Zgromadzenie.

 

 1. W liturgii Kościoła:
  - w piątek po Mszy o 17.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne:
  - Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 prowadzona przez dzieci i o godz. 19.00 przez młodzież, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Za pobożne odprawienie można zyskać odpust zupełny.
  - Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14.00 z kazaniem pasyjnym i po nich dodatkowa Msza św.
  - nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali są transmitowane poprzez Internet.

 

 1. Od przyszłej, 4. niedzieli Wielkiego Postu zapraszamy na rekolekcje parafialne. Wygłosi je w tym roku ks. prof. Piotr Kroczek – Kościelny Inspektor Danych Osobowych. Plan rekolekcji wydrukowany jest na ulotkach, które można zabrać przy wejściu do kościoła. W czasie rekolekcji, we wtorek udamy się do chorych. Prosimy o zgłoszenie ich do kancelarii parafialnej. W czasie rekolekcji będzie prowadzona transmisja w niedzielę o 11.00, w tygodniu Msze o 18 i nauki po Mszy Świętej. Bardzo prosimy dzieci i młodzież, szczególnie z klas 4 – 8 Szkoły Podstawowej o przybycie na nauki dla niej skierowane, a rodziców o przypilnowanie uczestnictwa. By umożliwić udział w rekolekcjach jak największej liczbie parafian od rekolekcji Msze wieczorne o godz. 18.00. Zachęcamy również do skorzystania z możliwości wtorkowej spowiedzi świętej.

 

 1. Pod chórem kościoła można zaopatrzyć się w baranki wielkanocne. Składane za baranki ofiary są przekazane Caritas na pomoc potrzebującym i najbiedniejszym.

 

 1. Wczoraj , 11 marca, odbyło się spotkanie inauguracyjne nowej Rady Parafialnej. Jej skład został poszerzony o dwie osoby: Edwarda Hobota – nadzwyczajnego szafarza Eucharystii i Wojciecha Janickiego – przedstawiciela młodzieży parafialnej. Nowa Rada wybrała na swojego przewodniczącego Franciszka Zająca, sekretarzem Rady został Wojciech Janicki. Nowej Radzie życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

 1. W środę 15.03.2023r., o godz. 19.00 w strażnicy OSP w Krzczonowie odbędzie się zebranie dotyczące nowych dotacji na wymianę pieców, dopłat do paneli oraz możliwości wydzierżawienie nieużytków rolnych. Spotkanie prowadzą ekodoradcy.

 

 1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty rodzinom mieszkającym domach o numerach 318, 591, 311, 354, 225, 34, 694, 670 i 309.  W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr18, 14, 552, 389, 17, 184, 646 i 93.