Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski.

 

W piątek, 5 maja - Pierwszy Piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17, o godz. 17.30 modlitwa prowadzona przez Honorową Straż Najśw. Serca Pana Jezusa połączona z odmówieniem Litanii do Serca P. Jezusa. Po Mszy nabożeństwo majowe. Po wieczornej Mszy Świętej zbiórka ministrantów i lektorów.

 

W najbliższą niedzielę – dzień odpustu parafialnego.  Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Włodzimierz Kurek, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Biórkowie Wielkim, który w tym roku przeżywa wraz ze mną 25. Rocznicę święceń kapłańskich. Wspólnie będziemy dziękować Panu Bogu za srebrny Jubileusz Kapłaństwa.

Bardzo prosimy o udział w tej uroczystości orkiestrę dętą OSP w Krzczonowie, poczty sztandarowe OSP z Krzczonowa i Zawadki. Proszę o niesienie feretronów przez wszystkie grupy, zarówno młodzieżowe jak i dorosłych, chorągwi oraz o sypanie kwiatów i dzwonienie przez dzieci. Zachęcam do ubrania się w stroje regionalne, bądź elementy takiego stroju. Są wyrazem naszej tożsamości.  

 

Liturgicznie dzień odpustu wypada 8 maja w poniedziałek, w tym dniu Msze o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

 

 Msza Święta w intencji Strażaków zostanie odprawiana 6 maja w sobotę o godz. 18.00.

 

Cytaty

Stary Testament tłumaczy nam Nowy, a Nowy tłumaczy nam Stary. To one oba - Stary i Nowy - stanowią kompletne Słowo Pana skierowane do nas. | Petrus

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.