1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. W Zawadce Msza Święta o 9.30. Z racji I niedzieli miesiąca na Mszach o 7.30 i 9.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Uroczysta Msza Święta odpustowa ku czci Świętego Stanisława BM o godz. 11.00. Sumie odpustowej przewodniczy Ks. Włodzimierz Kurek, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Biórkowie Wielkim, który w tym roku przeżywa wraz ze mną 25. Rocznicę święceń kapłańskich. Przed 25. laty odbywał on roczną praktykę diakońską w Krzczonowie.
 2. W liturgii Kościoła:
 3. – w poniedziałek – 8 maja, Uroczystość Świętego Stanisława BM, dzień odpustu parafialnego. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
  - w środę, 10 maja – na nabożeństwie majowym odmówimy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy,
  - w sobotę, 13 maja – pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, Różaniec o godz. 17.30 poprowadzi i poniesie figurę MB w czasie procesji Róża Św. Rity. Uroczysta Msza św. o 18.00 i procesja wokół kościoła. Proszę o przygotowanie procesji, proszę również Panie, które niosą Różaniec procesyjny o zabranie Go w procesji,
 1. Spowiedź dla dzieci obchodzących Rocznicę I Komunii Świętej w piątek o 17.00. Rocznica I Komunii Świętej w niedzielę 14 maja o godz. 9.15.
 2. Zarząd OSP w Zawadce zaprasza wszystkich członków OSP na Msze Świętą w intencji Strażaków, która zostanie odprawiana 13 maja w sobotę o godz. 16.00 w kaplicy w Zawadce.
 3. Zapraszamy do kościoła młodzież przygotowująca się do bierzmowania na Mszę Świętą z konferencją w piątek o godz. 18.00.
 4. Ksiądz Metropolita zaprasza dzieci pierwszokomunijne Archidiecezji Krakowskiej na Majówkę Dzieci, która odbędzie się w sobotę 13 maja 2023 roku pod Krzyżem w Krzeczowie. O 12:00 Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, po niej poczęstunek dla przybyłych gości i o 14:30 koncert zespołu Małe TGD. Nasz dekanat jest współpatronem tego wydarzenia. Dlatego dzisiaj po Mszach Świętych przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
 5. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła na odpust i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 13, 19, 284, 285, 329, 50, 373, 214 i 724. Dziękuję również rodzicom dzieci I Komunijnych za sprzątanie kościoła na Uroczystość NMP Królowej Polski i za dar ołtarza w postaci pięknego ornatu z wizerunkiem Jezusa Zmartwychwstałego. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodziców dzieci przezywających rocznicę I Komunii Świętej.
 6. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odeszli: śp. Jan Tajs, śp. Stanisław Pawlik. Pogrzeb sp. Wojciecha Pierona w poniedziałek o godz. 14.00.

                                                                                                                                                     Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

Cytaty

Wielu ludzi woli cierpieć niż spokornieć. | ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.