Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. W Zawadce Msza Święta o 9.30. z racji 1. Niedzieli miesiąca po Mszach Świętych Adoracja Najświętszego sakramentu, po Mszy o 11.00 zmianka różańcowa.

 1. W liturgii Kościoła:

- w czwartek, 8 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, porządek Mszy Świętych niedzielny, po Mszy o 11.00 uroczysta procesja eucharystyczna do 4. ołtarzy. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. Procesja Bożego Ciała jest naszym uwielbieniem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, dlatego prosimy o przygotowanie delegacji do niesienia feretronów, chorągwi, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, prosimy panów w strojach regionalnych o niesienie baldachimu i dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych. Prosimy orkiestrę dętą OPS Krzczonów o grę. Strażaków prosimy o  zabezpieczenie trasy. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. W Boże Ciało składka przeznaczona będzie na budownictwo sakralne w archidiecezji. W oktawie Bożego Ciała procesja codziennie po Mszy o godz. 18.00.

Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: pierwszy obok kaplicy pogrzebowej - wierni z Zawadki, drugi przy figurze Matki Bożej - przygotuje rola poniżej kościoła - rola Wójtowce, trzeci przy Grobie Pańskim – przygotuje rola z Zarzecza -  rola Ostoje i czwarty przy Golgocie - rola powyżej kościoła – rola Raki.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, codziennie po Mszy Świętej o 18.00 a w niedziele po Mszy Świętej o 11.00.
 2. Grupa o. Pio zaprasza na XXI Ogólnopolskie czuwanie Grup Modlitwy o. Pio w Krakowie Łagiewnikach w dniu 17 czerwca br.
 3. Od dzisiejszej niedzieli została zabrana palma która była obecna w kościele od Niedzieli Palmowej. Parafianom, który ją rokrocznie przygotowują składamy serdeczne podziękowanie.
 4. Przypominamy o konieczności selekcji śmieci na cmentarzu parafialnym. Do dołu położonego powyżej obecnego cmentarza wyrzucamy tylko trawy i naturalne kwiaty, wszystkie rzeczy nie biodegradowalne wyrzucamy do kontenera.
 5. Wójt gminy Tokarnia ostrzega przed przypadkami podszywania się pod pracowników gminy ze strony osób odwiedzających domy i oferujących wymianę pieca lub jego kontrolę. Urzędnicy gminy przeprowadzając kontrole okazują stosowne imienne upoważnienie. Apelujemy szczególnie do osób starszych o ostrożność i dokładną weryfikację takich osób lub zgłaszanie ich do urzędu gminy lub pod telefon alarmowy 112.
 6. Wójt gminy Tokarnia oraz Forum Gmin Beskidu Wyspowego serdecznie zapraszają na XIV akcję Odkryj Beskid Wyspowy. W niedzielę 11 czerwca rozpoczynamy wędrowanie od Urbaniej Góry. Zbiórka przed Urzędem Gminy w Tokarni o godz. 9-tej. Następnie wyjście na Urbanią Górę, gdzie o godz.11-tej zostanie odprawiona Msza Święta. Na zakończenie mały poczęstunek dla wszystkich wędrowców.
 7. W przyszła niedzielę przed kościołem kwesta na rzecz Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej z Wiśniowej. Hospicjum prowadzi działalność na rzecz dzieci i dorosłych zapewniając stałą opiekę hospicyjną i paliatywną. Więcej informacji u wolontariuszy.
 8. Szkoła muzyczna w Czasławiu, oddział w Krzczonowie ogłasza zapisy na kolejny roku nauki. Informacje w szkole w Krzczonowie.
 9. Zbiórka ministrantów i lektorów w związku z Uroczystością Bożego Ciała w poniedziałek po wieczornej mszy Świętej.
 10. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 41, 40, 356, 194, 386, 42 i 175. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny, które mieszkają w domach o numerach 45, 267, 2,262, 326, 379 i 296.

 

 

Cytaty

Grób Chrystusa jest pierwszym, przy którym słowo "koniec" ustępuje miejsca słowu "początek". | ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.