1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. W Zawadce Msza Święta o 9.30. O godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony. Bardzo dziękuję za przygotowanie wieńca dożynkowego rolę Sabały.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- 28 sierpnia, w poniedziałek– wspomnienie św. Augustyna bp. i doktora Kościoła,

- 29 sierpnia, we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciela, do chorych udamy się od godz. 8.30,

- 1 września, w piątek –pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17, o godz. 17.30 przed Najświętszym Sakramentem modlitwa prowadzona przez Honorową Straż Najśw. Serca Pana Jezusa połączona z odmówieniem Litanii do Serca P. Jezusa,

- 2 września, w sobotę – pierwsza sobota miesiąca, po Mszy Św. porannej litania do NMP, a po południu Różaniec o godz. 17.30 prowadzony przez Różę św. Jana Pawła II,

- w przyszła niedzielę – 3 września – z racji 1. niedzieli miesiąca po Mszy o 11.00 zmianka różańcowa.

 

  1. Przypominamy o odbywających się dzisiaj XXIII Dożynki Powiatowe do Tokarni. Uroczystości rozpoczynamy o godz.13-tej Mszą świętą w Kościele Matki Bożej  Śnieżnej w Tokarni, następnie przemarsz korowodu dożynkowego na plac rekreacyjny przy stadionie GKS Beskid Tokarnia, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Zapraszamy.

 

  1. Msza dożynkowa w kaplicy w Zawadce w przyszła niedzielę o 9.30.

 

  1. Msza Święta na rozpoczęcie Nowego roku szkolnego – 4 września, w poniedziałek, o godz. 9.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży związana z rozpoczynającym się rokiem szkolnym w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00.

 

  1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek, 1 września po wieczornej Mszy Świętej. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków w kolejny piątek, 8 września br. od godz. 17.00.

 

  1. W minionym tygodniu został zabezpieczony poprzez wykonanie odwodnienia nowy odcinek skarpy przy kościele. Bardzo dziękuję naszym parafianom za nieodpłatnie wykonane prace na rzecz parafii i za nieodpłatne użyczenie sprzętu.

 

  1. Zgodnie ze wskazaniami KPK nasz dekanat przeżywa wizytację kanoniczną. W związku z tym 10 września odwiedzi naszą parafię ks. Bp. Janusz Mastalski. Ks. Bp. przyjedzie do naszej parafii przed pierwszą Mszą Świętą o godz. 7.20. Bardzo chce spotkać się po Mszy o 7.30 w kościele z wszystkimi dorosłymi i starszymi naszymi parafianami. Po Mszy o godz. 9.15 chce spotkać się z Radą Parafialną. Po Mszy o 11.00, na której udzieli sakramentu bierzmowania, z dziećmi i i młodzieżą z naszej parafii. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę z naszym ks. Biskupem i na wspólne spotkania.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 662, 30, 562, 74, 340, 312, 350, 73 i 704. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodziny, które mieszkają w domach o numerach: 276, 547, 182, 75, 376, 72, 559 i 509. Bardzo proszę również w tym czasie o posprzątanie terenu przy kościele rodziców dzieci, które przystąpią do bierzmowania z byłych klas VIIIA i VII.

 

 

Cytaty

Dopóki jesteś wielki, wzroku nie odzyskasz! | ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.