1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych, 1. niedziela miesiąca, po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o 11.00 zmianka różańcowa.
 2. W liturgii Kościoła:
  - w środę, 8 listopada – po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do MBNP,
  - w czwartek, 9 listopada – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto.
  - w piątek - 10 listopada –- wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża.
  – w sobotę  11 listopada – św. Marcina z Tours, Narodowe Święto Niepodległości, Msze Święte w parafii jak w niedzielę. O 11.00 zapraszamy na  Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji wypominków. Jednocześnie przypominamy, że za zmarłych wypominanych w ciągu roku będziemy się modlić tradycyjnie w niedzielę przed każdą Mszą św., a wypominki jednorazowe będziemy polecać w miesiącu listopadzie w tygodniu przed Mszami Świętymi.

 

 1. Wójt Gminy Tokarnia, Parafia MB Śnieżnej w Tokarni, Parafia Świętego Stanisława BM w Krzczonowie, Kliszczackie Centrum Kultury  serdecznie zapraszają mieszkańców na Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. Uroczystość rozpoczną się Mszą Świętą w Tokarni o godz.11 -tej, następnie przejście z pocztami sztandarowymi przy akompaniamencie orkiestry OSP z Tokarni na plac kpt. Targowskiego, gdzie nastąpi złożenie wieńców oraz akademia w wykonaniu Szkoły Podstawowej nr2 z Tokarni.
  O godz. 16-tej  w Kościele Parafialnym W Krzczonowie odbędzie się :  III Koncert Niepodległości "Śladami Żołnierzy Wyklętych" w wykonaniu  Chóru ,,Magnam Dei".
  W niedzielę 12 listopada o godz. 16:30 w Kliszczackim Centrum Kultury będzie  Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Tokarnia.

 

 1. Orkiestra dęta OSP w Krzczonowie zaprasza na próby w piątki o 18..00 osoby chętne zaangażować się w grę na instrumencie. Próby odbywają się w strażnicy OSP w Krzczonowie.

 

 1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 580, 271, 156, 609, 157, 158, 235 i 156A. W tym tygodniu prosimy w piątek o sprzątanie kościoła mieszkańców domów o nr 289, 160, 353, 651, 181, 234, 522 i 679.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Stanisław Proszkowiec.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Cytaty

Ludzie nie widzą Boga, bo Mu nie ufają, ale zaledwie zaczniesz Mu ufać, będziesz Go widział | Sługa Boży ks. Dolindo Ruotolo

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.