Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. W Zawadce o 9.30. Transmitujemy Mszę Świętą o 11.00 z kościoła parafialnego.

W tym tygodniu w Kościele:

– środa 8 września – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy Świętej o 18.00 poświęcenie nasion na siew, a po Mszy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

– w czwartek 9 września – Wspomnienie Bł. Anieli Salawy.

– w sobotę, 11 września – o 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji Beatyfikacji Ks. Prymasa Tysiąclecia poprowadzony przez Różę Bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej,

– w przyszłą niedzielę, 12 września – w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.

Dziękuję wszystkim parafianom za odpowiedzialność w czasie pandemii. Dziękuję za wzajemną troskę wyrażającą się w poszanowaniu zasad bezpieczeństwa: przestrzegania limitów osób, troski o noszenie maseczek ochronnych, dezynfekcję rąk, przyjmowanie Komunii Świętej na rękę.

W poniedziałek o 17.30 w kościele pierwsza po wakacjach zbiórka ministrantów i lektorów. Bardzo proszę o uczestnictwo w spotkaniu rodziców.

Schola dziecięca zaprasza osoby chętne do śpiewania na spotkania w soboty o 14.00 w domu parafialnym.

Grupa młodzieżowa zaprasza na spotkania w piątki po wieczornej Mszy Świętej.

W tym tygodniu powróciły do naszej parafii po gruntownej renowacji: zabytkowa chrzcielnica ze starego kościoła, którą można obejrzeć w kaplicy Matki Bożej i figury św. Józefa i św. Antoniego. Bardzo dziękujemy za wykonane prace, które ocaliły je dla parafii wykonane przez Panów Ryszarda i Jana Funków i Pana Marka Słoninę. Dziękujemy również Firmie Altex za wykonanie dodatkowych ławek dla potrzeb starszych parafian.

Odpowiadając na apel Caritas Archidiecezji w przyszła niedzielę przed kościołem odbędzie się kwesta na rehabilitację Kuby z Wiśniowej. Chłopiec uległ poważnemu wypadkowi i jego rehabilitacją przekracza możliwości rodziców. Za wszelką pomoc już dziś mówimy „Bóg zapłać”.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, można w nią zaopatrzyć się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 672, 355, 122, 121, 138, 121A i 550. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 286, 226, 123, 191, 659, 652 i 563.

W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odeszła śp. Krystyna Hanuszek. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

Cytaty

Modlitwa to wykonywanie wszystkich codziennych czynności PRZEZ BOGA, a nie obok Niego. On nie chce być jedną z pozycji w kalendarzu pod wpisem "modlitwa", czy "Msza Święta". On chce znajdować się w każdej wpisanej tam pozycji, jakakolwiek by ona była. | Petrus

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.