• Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. Transmitujemy Mszę Świętą o 11.00 z kościoła parafialnego.
 • W tym tygodniu w Kościele:

– poniedziałek 20 września – wspomnienie św. Andrzeja Kim, Pawła Chong i towarzyszy,

– wtorek 21 września, Święto św. Mateusza Ap. i Ew.,

– środa 22 września – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej,

– w czwartek 23 września – wspomnienie św. o. Pio – kapłana, grupa o. Pio zaprasza na różaniec o 17.30 i Mszę Świętą o 18.00. Jest to też dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.

 • Dziękuję wszystkim parafianom za odpowiedzialność w czasie pandemii. Dziękuję za wzajemną troskę wyrażającą się w poszanowaniu zasad bezpieczeństwa: przestrzegania limitów osób, troski o noszenie maseczek ochronnych, dezynfekcję rąk, przyjmowanie Komunii Świętej na rękę.

 • Odpowiadając na apel Metropolity Krakowskiego w przyszłą niedzielę pod kościołem zorganizowana będzie kwesta na rzecz duszpasterstwa młodzieżowego. Środki z niej posłużą rozwojowi duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej diecezji i w naszej parafii. Za wszelkie ofiary już dziś mówimy „Bóg zapłać”. W przyszła niedzielę przeprowadzone także zostanie licznie wiernych.
 • Grupa o. Pio zaprasza na nocne czuwanie w Częstochowie. Czuwanie odbędzie się w nocy z 25 na 26 września. Zapisy w zakrystii, a wyjazd o 12 z parkingu pod kościołem.
 • W najbliższą sobotę 25 września odbędzie się IX Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium w Łagiewnikach. O 12 przewidziana jest Msza Święta pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Abp. Marka Jędraszewskiego. Parafia organizuje wyjazd. Zapisy w zakrystii, a wyjazd o 8.30 z parkingu kościelnego. Przewidywany powrót ok 15.00.
 • W niedzielę 26 września obchodzić będziemy 77 rocznice pacyfikacji Zawadki. Wójt Gminy Tokarnia p. Marek Kluska i mieszkańcy Zawadki zapraszają na Mszę Świętą o 14.00 pod pomnikiem poległych i na towarzyszące wydarzenia.  Koło Gospodyń Wiejskich z Zawadki zaprasza na piknik przy strażnicy. Więcej informacji na stronie internetowej.
 • Schola dziecięca zaprasza osoby chętne do śpiewania na spotkania w soboty o 14.00 w domu parafialnym.

Grupa młodzieżowa zaprasza na spotkania w piątki po wieczornej Mszy Świętej.

Chór parafialny zaprasza młodzież i dorosłych na próby w czwartki o godz. 19.00 w domu parafialnym.

 • Tydzień temu przed kościołem odbyła się kwesta na rehabilitację Kuby z Wiśniowej. Złożyliście na ten cel 4 650 zł. Za pomoc mówimy wszystkim „Bóg zapłać”.
 • Objazdowy serwis legalizacji gaśnic zaprasza na przegląd techniczny gaśnic 21 września br. między 8 a 16 na parking pod kościołem.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, można w nią zaopatrzyć się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 345, 726, 179, 25, 3A, 519 i 116. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 113, 115, 549, 118, 114, 602 i 273.

Cytaty

Grób Chrystusa jest pierwszym, przy którym słowo "koniec" ustępuje miejsca słowu "początek". | ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.