• Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. Transmitujemy Mszę Świętą o 11.00 z kościoła parafialnego.
  • W tym tygodniu w Kościele:

– poniedziałek 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo – kapłana,

– wtorek 28 września –  wspomnienie św. Wacława – męczennika, o 9.00 udamy się z wizytą do chorych,

– środa 29 września – święto śśw. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

– w czwartek 30 września – wspomnienie św. Hieronima – kapłana i doktora Kościoła,

– w piątek 1 października wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dziewicy i doktora Kościoła, jest również pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od 17.00, o 17.30 – modlitwę poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa.

Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Codziennie, do końca tygodnia o 18, a od poniedziałku – 4 października o godz. 17, po – Msza św. W niedzielę Różaniec o godzinie 15.

Prosimy o liczny i gorliwy udział dzieci, młodzieży i dorosłych.

W piątek, na rozpoczęcie nabożeństw, będzie poświęcenie Różańców uczniom klasy 3. Przed nabożeństwami wszystkie dzieci będą otrzymywać pamiątkowe plansze i naklejki. Po Mszy Św. wieczornej w piątek spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

– w sobotę 2 października – wspomnienie św. Aniołów Stróżów, pierwsza sobota miesiąca, po Mszy porannej  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.  O 17.30 zapraszamy na różaniec  poprowadzony przez Różę  Św. Maksymiliana Marii Kolbe,

– w przyszłą niedzielę, 3 października – pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o 11.00 zmianka różańcowa.

  • Odpowiadając na apel Metropolity Krakowskiego w dzisiejszą niedzielę pod kościołem zorganizowana jest kwesta na rzecz duszpasterstwa młodzieżowego. Środki z niej posłużą rozwojowi duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej diecezji i w naszej parafii. Za wszelkie ofiary mówimy „Bóg zapłać”.
  • Wczoraj odbyła się  Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium w Łagiewnikach. Decyzją Metropolity Krakowskiego Abp. Marka Jędraszewskiego zelatorki: p. Marianna Kmiecik i Aniela Kucała zostały odznaczone złotymi medalami Świętego Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej za ponad 30 letnie pełnienie posługi, natomiast P. Zofia Spyrka otrzymała specjalny list gratulacyjny od Metropolity Krakowskiego.
  • W dzisiejszą niedzielę 26 września obchodzimy 77 rocznice pacyfikacji Zawadki. Zapraszamy na Mszę Świętą o 14.00 pod pomnikiem poległych i na towarzyszące wydarzenia.  Koło Gospodyń Wiejskich z Zawadki zaprasza na piknik przy strażnicy. Więcej informacji na stronie internetowej.
  • Schola dziecięca zaprasza osoby chętne do śpiewania na spotkania w soboty o 14.00 w domu parafialnym.

Grupa młodzieżowa zaprasza na spotkania w piątki po wieczornej Mszy Świętej.

Chór parafialny zaprasza na próby w czwartki o godz. 19.00 w domu parafialnym.

  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, można w nią zaopatrzyć się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 113, 115, 549, 118, 114, 602 i 273. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 125, 126, 127, 290, 385, 545, 555, 255 i 538.

Cytaty

Nie stajesz się święty dlatego, że przestajesz grzeszyć, ale coraz mniej grzeszysz dlatego, że stajesz się święty. | Petrus

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.