• Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym, po Mszy o 11.00 zmianka różańcowa . Msza Święta w Zawadce o 9.30. Transmitujemy Mszę Świętą o 11.00.

Od jutra Różaniec z Mszą Świętą wieczorną o godzinie 17.00.

  • W tym tygodniu w Kościele:

– poniedziałek 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

– wtorek 5 października –  wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – dziewicy,

– w czwartek 7 października – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej,

– w sobotę 9 października – wspomnienie bł. Wincentego kadłubka – bp.,

– w przyszła niedzielę 10 października obchodzimy XXI Dzień Papieski, zgodnie z zapowiedzią płynącą z listu biskupów przed kościołem przeprowadzimy kwestę na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego tysiąclecia.

  • Trwają nabożeństwa różańcowe. Codziennie o godz. 17. W niedzielę Różaniec o godzinie 15. Prosimy o liczny i gorliwy udział dzieci, młodzieży i dorosłych.

Przed nabożeństwami wszystkie dzieci będą otrzymywać pamiątkowe plansze i naklejki.

  • Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku. Prosimy o wpisanie godziny Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane.
  • Grupa młodzieżowa zaprasza w najbliższy piątek, 8 października na adorację po wieczornej Mszy Świętej.  Adoracja połączona będzie z krótkimi rozważaniami i ciszą. Czas ok. 45 minut.
  • W najbliższa sobotę, 9 października o 9.00 zbiórka ministrantów i lektorów w domu parafialnym. Zapraszamy chłopców, którzy czują glos powalania, by zostać ministrantem na to sobotnie spotkanie.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, można w nią zaopatrzyć się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 125, 126, 127, 290, 385, 545, 555, 255 i 538. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 128, 275, 39, 393, 533, 614, 702 i 131.
  • W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Wiesław GEMZA. Pogrzeb odbędzie się o 10.00 w parafii krzczonowskiej.  

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Cytaty

Zawsze głoście Ewangelię, a gdyby okazało się to konieczne, także słowami. | Św. Franciszek z Asyżu

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.