• Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym, obchodzimy XXI Dzień Papieski. Transmitujemy Mszę Świętą o 11.00.
 • W tym tygodniu w Kościele:

– w środę 13 października – dzień fatimski, zapraszamy na wieczorną Msze Świętą z procesją figurą Matki Bożej, o 17.30 różaniec prowadzony przez Różę św. Franciszka z Asyżu, z racji drugiej środy miesiąca odmówimy modlitwę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

– w piątek 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła,

– w sobotę 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

 • Trwają nabożeństwa różańcowe. Codziennie o godz. 17. W niedzielę Różaniec o godzinie 15. Prosimy o liczny i gorliwy udział dzieci, młodzieży i dorosłych. Przed nabożeństwami wszystkie dzieci będą otrzymywać pamiątkowe plansze i naklejki. Rozważania różańcowe prowadzą w poniedziałki, środy i czwartki dzieci pod opieką p. katechetki, w piątki grupa młodzieżowa a we wtorki i soboty Róże.

W najbliższy wtorek Róża bł. Anieli Salawy, w sobotę Róża św. Brata Alberta.

 • Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku. Prosimy o wpisanie godziny Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane.
 • Przychodnia w Krzczonowie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w cyklicznej akcji ” Twoja krew ratuje czyjeś życie „. Krew będzie można oddać w następną niedzielę 17.X.2021 w godzinach od 8.30 do 12.00 w budynku przychodni. Akcja organizowana z naszym regionalnym punktem krwiodawstwa z Myślenic.
  Przypominamy jednocześnie o możliwości skorzystania ze szczepienia przypominającą dawką p/ covid 19. Dawka przypominająca jest podawana po upływie 6-ciu miesięcy od zakończenia cyklu szczepień. Nadal szczepione są osoby, które do tej pory nie wykonały zalecanego szczepienia. Więcej informacji na stronie przychodni.
 • Parafia bardzo dziękuje paniom z grupy św. Rity za troskę o zieleńce przy kościele i na skarpie i za wykonane w tym tygodniu prace związane z ich utrzymaniem. Bóg zapłać.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, można w nią zaopatrzyć się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 128, 275, 39, 393, 533, 614, 702 i 131. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach
  o nr 377, 675, 241, 540, 395, 583, 365, 696 i 682.

Cytaty

Jezus rozpięty na krzyżu mówi: CO JA MOGŁEM DLA CIEBIE JESZCZE ZROBIĆ? | ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.