• Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. Transmitujemy Mszę Świętą o 11.00.
  • W tym tygodniu w Kościele:

– w poniedziałek, 18 października święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim pracownikom służby zdrowia składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego,

– we wtorek,  19 października – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – kapłana,

– w środę 20 października – uroczystość św. Jana Kantego, patrona Archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa,

– w piątek 22 października – uroczystość św. Jana Pawła II, jednocześnie Dzień Bożego Miłosierdzia, z racji różańca popołudniowego koronkę odmówimy po porannej Mszy Świętej.

– w sobotę 23 października – o. Pio zaprasza na Mszę Świętą o 17.00, po spotkanie formacyjne w kościele.

  • Trwają nabożeństwa różańcowe. Codziennie o godz. 17. W niedzielę Różaniec o godzinie 15. Prosimy o liczny i gorliwy udział dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rozważania różańcowe prowadzą w poniedziałki, środy i czwartki dzieci pod opieką p. katechetki, w piątki grupa młodzieżowa a we wtorki i soboty Róże.

W najbliższy wtorek Róża św. Jana Vianney’a, w sobotę Róża św. Maksymiliana Marii Kolbe.

  • Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku. Prosimy o wpisanie godziny Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane.
  • Bardzo dziękujemy za życzliwość i ofiary . Odpowiadając na apel Metropolity na cele duszpasterstwa młodzieży złożyliście 2200zł, wspierając Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia złożyliście 2340 zł. Bóg zapłać.
  • Parafia bardzo dziękuje zaangażowanym parafianom, którzy wczoraj odwodnili dolną część cmentarza. Cmentarz jest naszym wspólnym dobrem, a troska o zmarłych jest wyrazem pamięci o dobru jakie zostawili w naszych sercach. Tym bardziej mówimy im Bóg zapłać. Dziękujemy też ochotnikom z OSP Krzczonów za wyczyszczenie skarpy kościoła z zagrażających naszemu bezpieczeństwu drzew. Bóg zapłać Druhom za ich pracę.
  • Od przyszłej niedzieli, 24 października młodzież rozpoczyna coroczną akcję rozprowadzania zniczy na Wszystkich Świętych. Zachęcamy do wsparcia.  Dochód z akcji będzie przeznaczony na rozwój i funkcjonowanie Grupy młodzieżowej.  Bóg zapłać za życzliwe podejście.
  • W najbliższa sobotę, 23 października o 9.00 zbiórka ministrantów i lektorów w domu parafialnym. Zapraszamy chłopców, którzy czują glos powalania, by zostać ministrantem na to sobotnie spotkanie.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, można w nią zaopatrzyć się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 377, 675, 241, 540, 395, 583, 365, 696 i 682. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 142, 375, 258, 66, 305, 341 i 684.

Cytaty

Człowiek jest tyle wart, ile jest w stanie kochać. | Św. Augustyn

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.