• Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. Transmitujemy Mszę Świętą o 11.00.
 • W tym tygodniu w Kościele:

– w czwartek 28 października –święto św. App Szymona i Judy Tadeusza,

– w przyszła niedzielę Uroczystość poświęcenia Kościoła własnego, jest to jednocześnie ostatni dzień października. Na ostatnie nabożeństwo różańcowe o 15 zapraszamy szczególnie dzieci z wyklejankami.

 • Ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. Codziennie o godz. 17, w niedzielę o godzinie 15. Rozważania różańcowe prowadzą w poniedziałki, środy i czwartki dzieci pod opieką p. katechetki, w piątki grupa młodzieżowa, a we wtorki i soboty Róże.

W najbliższy wtorek Róże św. Matki Teresy z Kalkuty i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w sobotę Róże św. Stanisława BM i bł. ks. Władysława Bukowińskiego.

 • Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku. Prosimy o wpisanie godziny Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane.
 • Zapraszamy na uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego parkingu parafialnego w środę, 27 października o godz. 12.00. Na ręce p. Marka Kluski – wójta, składamy podziękowanie Gminie Tokarnia za przeprowadzenie i sfinalizowanie tej inwestycji.  Dzięki niej pozyskaliśmy ponad 100 miejsc postojowych.
 • W poniedziałek, po przyszłej niedzieli Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę, dodatkowo o 14.00 procesja do 5 stacji i po niej dodatkowa Msza Święta. W dzień Zaduszny (2 listopada, wtorek) Msze Święte o 6.30, 8.00, 17.00 i o 18.30. Ta ostatnia, dodatkowa Msza Święta w intencji zmarłych współmałżonków. Wdowy i wdowców prosimy o podejście do zakrystii w celu zgłoszenia imienia zmarłego małżonka.

 • Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych cały tydzień na wieczornych Różańcach Świętych do Mszy Świętej wieczornej. Spowiedź jest niezbędna do uzyskania odpustów za zmarłych.
 • W minionym tygodniu została wykonana wiata nad śmietnikiem przy cmentarzu i przygotowana instalacja elektryczna przy odnowionej drodze do kościoła. Parafia bardzo dziękuje  parafianom, którzy wykonali te prace. Dziękujemy również za prace związane z usunięciem pozostałości drzew i pomoc w usunięciu słupa przed kościołem. Bóg zapłać.
 • W minioną niedzielę w Myślenicach miał miejsce XXIII przegląd pieśni religijnej. Schola dziecięca z naszej parafii i schola młodzieżowa zajęły na przeglądzie I miejsca. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.  Szczególnie dziękujemy prowadzącym obie schole – Joannie i Annie Gracz. To dzięki ich systematycznej i zaangażowanej postawie był możliwy ten sukces.
 • Od dzisiejszej niedzieli, 24 października młodzież rozpoczyna coroczną akcję rozprowadzania zniczy na Wszystkich Świętych. Zachęcamy do wsparcia.  Dochód z akcji będzie przeznaczony na rozwój i funkcjonowanie Grupy młodzieżowej.  Bóg zapłać za życzliwe podejście.
 •  W związku z tygodniem misyjnym przy wejściu do kościoła można nabyć kalendarze misyjne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na rozbudowę szkoły w Ghanie, gdzie posługuje nasza rodaczka.
 • W minionym tygodniu została oczyszczona skarpa przy kościele. Potrzeba jeszcze ją uporządkować. Wykarczować pozostałości pni, zgrabić trawę i drobne gałęzie.  Zapraszam parafian na porządkowanie skarpy w sobotę 30 października do południa. Zadbajmy o wygląd otoczenia nie tylko na cmentarzu ale i przy kościele.
 • W związku z licznymi zgłoszeniami Wójt Gminy Tokarnia zwraca się z prośbą do mieszkańców o obcięcie gałęzi, krzewów i wycięcie drzew pogarszających widoczność przy drogach powiatowych, gminnych i osiedlowych, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników w/w dróg.
 • Zapraszamy na Festiwal rękodzielnictwa i twórczości ludowej który odbędzie się 24 października br. O godz. 14.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Tokarni.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 142, 375, 258, 660, 305, 341 i 684. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 603, 624, 834, 657, 141, 137 i 677.

Cytaty

Nawet jeśli jesteś aniołem, znajdzie się ktoś, komu przeszkadza szelest Twoich skrzydeł.

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.