• Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. Transmitujemy Mszę Świętą o 11.00.
 • W tym tygodniu w Kościele:

– w czwartek 28 października –święto św. App Szymona i Judy Tadeusza,

– w przyszła niedzielę Uroczystość poświęcenia Kościoła własnego, jest to jednocześnie ostatni dzień października. Na ostatnie nabożeństwo różańcowe o 15 zapraszamy szczególnie dzieci z wyklejankami.

 • Ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. Codziennie o godz. 17, w niedzielę o godzinie 15. Rozważania różańcowe prowadzą w poniedziałki, środy i czwartki dzieci pod opieką p. katechetki, w piątki grupa młodzieżowa, a we wtorki i soboty Róże.

W najbliższy wtorek Róże św. Matki Teresy z Kalkuty i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w sobotę Róże św. Stanisława BM i bł. ks. Władysława Bukowińskiego.

 • Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku. Prosimy o wpisanie godziny Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane.
 • Zapraszamy na uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego parkingu parafialnego w środę, 27 października o godz. 12.00. Na ręce p. Marka Kluski – wójta, składamy podziękowanie Gminie Tokarnia za przeprowadzenie i sfinalizowanie tej inwestycji.  Dzięki niej pozyskaliśmy ponad 100 miejsc postojowych.
 • W poniedziałek, po przyszłej niedzieli Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę, dodatkowo o 14.00 procesja do 5 stacji i po niej dodatkowa Msza Święta. W dzień Zaduszny (2 listopada, wtorek) Msze Święte o 6.30, 8.00, 17.00 i o 18.30. Ta ostatnia, dodatkowa Msza Święta w intencji zmarłych współmałżonków. Wdowy i wdowców prosimy o podejście do zakrystii w celu zgłoszenia imienia zmarłego małżonka.

 • Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych cały tydzień na wieczornych Różańcach Świętych do Mszy Świętej wieczornej. Spowiedź jest niezbędna do uzyskania odpustów za zmarłych.
 • W minionym tygodniu została wykonana wiata nad śmietnikiem przy cmentarzu i przygotowana instalacja elektryczna przy odnowionej drodze do kościoła. Parafia bardzo dziękuje  parafianom, którzy wykonali te prace. Dziękujemy również za prace związane z usunięciem pozostałości drzew i pomoc w usunięciu słupa przed kościołem. Bóg zapłać.
 • W minioną niedzielę w Myślenicach miał miejsce XXIII przegląd pieśni religijnej. Schola dziecięca z naszej parafii i schola młodzieżowa zajęły na przeglądzie I miejsca. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.  Szczególnie dziękujemy prowadzącym obie schole – Joannie i Annie Gracz. To dzięki ich systematycznej i zaangażowanej postawie był możliwy ten sukces.
 • Od dzisiejszej niedzieli, 24 października młodzież rozpoczyna coroczną akcję rozprowadzania zniczy na Wszystkich Świętych. Zachęcamy do wsparcia.  Dochód z akcji będzie przeznaczony na rozwój i funkcjonowanie Grupy młodzieżowej.  Bóg zapłać za życzliwe podejście.
 •  W związku z tygodniem misyjnym przy wejściu do kościoła można nabyć kalendarze misyjne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na rozbudowę szkoły w Ghanie, gdzie posługuje nasza rodaczka.
 • W minionym tygodniu została oczyszczona skarpa przy kościele. Potrzeba jeszcze ją uporządkować. Wykarczować pozostałości pni, zgrabić trawę i drobne gałęzie.  Zapraszam parafian na porządkowanie skarpy w sobotę 30 października do południa. Zadbajmy o wygląd otoczenia nie tylko na cmentarzu ale i przy kościele.
 • W związku z licznymi zgłoszeniami Wójt Gminy Tokarnia zwraca się z prośbą do mieszkańców o obcięcie gałęzi, krzewów i wycięcie drzew pogarszających widoczność przy drogach powiatowych, gminnych i osiedlowych, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników w/w dróg.
 • Zapraszamy na Festiwal rękodzielnictwa i twórczości ludowej który odbędzie się 24 października br. O godz. 14.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Tokarni.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 142, 375, 258, 660, 305, 341 i 684. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 603, 624, 834, 657, 141, 137 i 677.