• Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. W Zawadce Msza o 9.30. Transmitujemy Mszę Świętą o 11.00.
  • W tym tygodniu w Kościele:

– w poniedziałek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich świętych, Msze tak jak w każdą niedzielę, dodatkowo o 14.00 na cmentarzu procesja do pięciu stacji z wypominkami i odmówieniem Różańca za zmarłych i po niej dodatkowa Msza Święta za zmarłych parafian spoczywających na cmentarzu. W tym dniu o 19.00 młodzież zaprasza na Drogę Światła. Rozpoczęcie w kościele, a następnie przejście na cmentarz. Prosimy zabrać świece.

– we wtorek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze Święte o 6.30, 8.00, 17.00 i o 18.30. Ta ostatnia, dodatkowa Msza Święta w intencji zmarłych współmałżonków. Imiona zmarłych współmałżonków można zgłosić w zakrystii do 1 listopada.

W bieżącym roku Penitencjaria Apostolska, powodowana pandemią COVID-19, przedłużyła możliwość uzyskania odpustów zupełnych za wiernych zmarłych. Można je uzyskiwać przez cały listopad.

a)  Odpust zupełny za dusze w czyśćcu dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone,

b) Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.    

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

– w czwartek, 4 listopada- pierwszy czwartek miesiąca, o 17.30 – modlitwę poprowadzi Wspólnoty Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie,

– w piątek, 5 listopada – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od 17.00, o 17.30 – modlitwę poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa, po Mszy wieczornej spotkanie Straży Serca P. Jezusa w kościele. Do chorych udamy się w kolejnym tygodniu, tj. we wtorek 9 listopada.

– w sobotę, 6 listopada  – pierwsza sobota miesiąca, po Mszy porannej  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy o 17.30 na różaniec, który poprowadzi Róża Św. Rodziny,

– w przyszłą niedzielę, 7 listopada – pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Uczniowie Szkoły muzycznej w Krzczonowie zapraszają po Mszy o 11.00 na koncert pieśni patriotycznej. Z racji koncertu zmianka różańcowa przesunięta jest na grudzień.

  • Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku. Prosimy o wpisanie godziny Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane.
  • W przyszłą niedzielę, 7 listopada w Zawadce o godz. 9.00 będzie odprawiona Msza Święta ku czci Św. Huberta dla myśliwych i mieszkańców Zawadki.
  • Na terenie kościelnym młodzież rozprowadza znicze na Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do wsparcia.  Dochód z akcji będzie przeznaczony na rozwój i funkcjonowanie Grupy młodzieżowej.  Bóg zapłać za życzliwe podejście.
  • Parafia bardzo dziękuje osobom, które w minioną sobotę porządkowały skarpę przy kościele. Dzięki ich pracy nasz kościół wygląda pięknie na Uroczystość Wszystkich Świętych. Bóg zapłać.
  • Prezes z Zarządem MLKS Cyrhla Krzczonów zapraszają wszystkich sympatyków klubu na zebranie ws. dalszego rozwoju oraz funkcjonowania drużyny seniorskiej. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 7 listopada o 16.30 w budynku klubowym.
  • Dom Kultury w Lubniu zaprasza na kurs księgowości. Spotkanie organizacyjne w piątek, 5 listopada br. O godz. 17.00.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 603, 624, 834, 657, 141, 137 i 677. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 645, 531, 346, 544, 203, 568 i 97.
  • W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Andrzej Pieron. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Cytaty

Lepiej jest słuchać karcenia przez mędrca, niż słuchać pochwały ze strony głupców | Koh 7, 5

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.