• Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. Z racji 1. niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Transmitujemy Mszę Świętą o 11.00. Uczniowie Szkoły muzycznej w Krzczonowie zapraszają po Mszy o 11.00 na koncert pieśni patriotycznej. Z racji koncertu zmianka różańcowa przesunięta jest na grudzień.
  • W tym tygodniu w Kościele:

– we wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– w środę – po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wspomnienie św. Leona Wielkiego – Papieża i Doktora Kościoła,

– w czwartek – 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours. W tym dniu przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msze Święte w porządku niedzielnym. Grupa – „młodzież dla Niepodległej” zaprasza, jak co roku, na montaż słowno-muzyczny po Mszy Świętej o 11.00. Po nim nastąpi zwyczajowe złożenie wieńców i zniczy przy miejscu pamięci ofiar wojny na naszym cmentarzu parafialnym. O godz. 15.00 chór parafialny zaprasza do kościoła na koncert pieśni patriotycznej połączony ze wspólnym śpiewem.

– w sobotę  – wspomnienie śśw. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski,

– w przyszłą niedzielę, 14 listopada – V Światowy Dzień Ubogich, z tego tytułu Ks. Metropolita zarządził pod kościołem kwestę na rzecz ubogich.

  • Zachęcamy do pozyskiwania odpustów za zmarłych w miesiącu listopadzie. Za zmarłych w wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok przed niedzielnymi Mszami Świętymi, a w miesiącu listopadzie przed każda Mszą Święta, do Adwentu, w wypominkach jednorazowych.
  • Młodzież dziękuje wszystkim osobom, które kupiły znicze na kiermaszu przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Dochód z akcji został przeznaczony na rozwój i funkcjonowanie Grupy młodzieżowej. Bóg zapłać.
  • W minionym tygodniu zostało ostatecznie wykonane oświetlenie nowej drogi do kościoła. Wykonano również zamknięcie wiaty śmietnikowej. Bóg zapłać za wykonaną pracę.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 645, 531, 346, 544, 203, 568 i 97. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 391, 598, 266, 299, 188, 632 i 134.

Cytaty

Zawsze głoście Ewangelię, a gdyby okazało się to konieczne, także słowami. | Św. Franciszek z Asyżu

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.