• Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym.
 • W tym tygodniu w Kościele:

– w poniedziałek, 29 listopada – pierwsze Roraty, które odprawiać będziemy na Mszy o 17.00, zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami. Będziemy losować figurki Świętej Rodziny, by przy nich w rodzinach modlić się o potrzebne łaski i dobre przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Prosimy dzieci, aby przynosiły ozdobione serca z napisanymi dobrymi uczynkami lub z postanowieniami adwentowymi. Zapraszamy do licznego i pobożnego udziału w adwentowych Mszach św.

– we wtorek, 30 listopada – Święto św. Andrzeja Ap., w tym dniu udamy się do chorych z komunią świętą,

– w czwartek, 2 grudnia – 1. Czwartek miesiąca, o 16.30 – modlitwę poprowadzi Wspólnota Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie,

– w piątek, 3 grudnia – 1. Piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16.00, o 16.30 – modlitwę poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa, po Mszy wieczornej spotkanie Straży Serca P. Jezusa w kościele,

– w sobotę, 1. Sobota miesiąca – rano Msza św. z odmówieniem litanii do Matki Bożej, o godz. 16.30 Różaniec prowadzony przez Różę Św. Jana Pawła II, poprzedzający Mszę Świętą,

– w przyszłą niedzielę, 5 grudnia – 1. Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.

 • Wraz z rozpoczęciem Adwentu, p. Organista i p. Kościelny, przyniosą do naszych domów poświęcone opłatki. Za złożone ofiary, które są naszym podziękowaniem za podejmowaną przez nich pracę i służbę, serdeczne „Bóg zapłać”,
 • W przyszłą niedzielę – 5 grudnia zapraszamy na Akatyst, uroczysty hymn ku czci NMP o godz. 15 przygotowany przez młodzież naszej parafii.
 • Tradycją lat ubiegłych pragniemy, również w tym roku, wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece Caritas są wystawione na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • Parafia ogłasza zapisy na pielgrzymkę do Włoch w terminie 17 – 24.05.2022r.
  W planie Padwa, Loreto, Manopello, San Giovanni Rotondo, Monte San’t Angelo, Pompeje, Monte Cassino i Asyż. Przewidziany jest też Anioł Pański z udziałem papieża Franciszka i Msza Święta przy grobie Świętego Jana Pawła II. Cena wyjazdu 2250 zł. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w kwocie 800 zł. Pozostałą kwotę do 16 kwietnia 2022r. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 • Bardzo dziękuję młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas pod opieką Pani katechetki Janiny Wróbel za przeprowadzenie dwu ostatnich kwest na rzecz ubogich. W minioną niedzielę na pomoc potrzebującym złożyliście 1645 zł. Bóg zapłać.
 • Bardzo dziękujemy za składane ofiary na potrzeby ogrzewania kościoła i wywozu śmieci. Dziękuję młodzieży za przygotowanie dekoracji adwentowej. W minionym tygodniu rozpoczęto montaż balustrady przy odnowionej drodze do kościoła. Za zaangażowanie w sprawy parafii składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów
  o nr 207, 187, 145, 193, 360, 200, 501 i 336. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w Zawadce w domach o nr 36, 38, 30, 31, 32, 35, 40, 83 i 89.
 • W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odeszła śp. Maria Pasiowiec. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

Cytaty

Z Bogiem rzeczy niemożliwe stają się łatwe do osiągnięcia, a bez Boga rzeczy proste, są zbyt trudne do zrealizowania | Petrus

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.