• Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11. W minionym tygodniu rozpoczęła działanie kolejna, 16. Róża różańcowa w naszej parafii. Patronuje jej św. o. Pio.

O 15.00 zapraszamy w kościele na Akatyst, uroczysty hymn ku czci Matki Bożej w wykonaniu młodzieży z naszej parafii.

  • W tym tygodniu w Kościele:

– Roraty odprawiamy w Adwencie o 17.00,

– w poniedziałek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja,

– we wtorek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego – bp. i Dr Kościoła,

– w środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o 6.30, 8.00 i o 17.00. Na Mszy o 17.00 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Na Mszy wieczornej odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  • W piątek, 10 grudnia – przypada 85. rocznica erygowania naszej parafii, dziękując Bogu za ten dar odprawimy dziękczynną Mszę Świętą w niedzielę 12 grudnia o godz. 10.00.

W związku z pandemią obchody będą miały skromniejszy charakter. Z racji Jubileuszu parafia wydała okolicznościową publikację przybliżającą historię naszej parafii. Książkę nabyć będzie można w przyszłą niedzielę w cenie 10 zł.

  • Wraz z rozpoczęciem Adwentu, p. Organista i p. Kościelny, przyniosą do naszych domów poświęcone opłatki. Za złożone ofiary, które są naszym podziękowaniem za podejmowaną przez nich pracę i służbę, serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Bardzo dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby ogrzewania kościoła i wywozu śmieci.  Zebraliśmy 41 740 zł. „Bóg zapłać”.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom Zawadki z domów o nr 36, 38, 30, 31, 32, 35, 40, 83 i 89. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w Zawadce w domach o nr 58, 29, 28, 1, 34, 76, 23, 48, 68, 5, 75 i 69.

Cytaty

Jeśli ktoś się uważa za nieomylnego, a wskaże się mu błąd, to w akcie "obrony" zemści się siłą instynktu, a nie rozumu. | Petrus

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.