• Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. Na Zawadce Msza o 9.30.
  • Wraz ze wzrostem zachorowań zachęcamy do dezynfekcji rąk i używania maseczek. Przy wejściu do kościoła jest możliwość dezynfekcji i zaopatrzenia się w maseczki. Jednocześnie przypominamy, że od 15 grudnia obowiązuje limit 30 procent niezaszczepionych pośród uczestników nabożeństw.
  • W liturgii Kościoła:

– zachęcamy do udziału w Roratach,

– przed ołtarzem płonie Betlejemskie Światełko Pokoju, które można odpalić i zabrać do domu,

– w środę, 23 grudnia – Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy o. Pio. Przed Mszą św. o godz. 16.30 Różaniec, a po Mszy św. spotkanie w kościele.

– w piątek, 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie Roraty o godz. 6.30. Prosimy, aby dzieci przyniosły plansze, zostaną nagrodzone za wytrwałość w uczęszczaniu na Msze św. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu, a także do chrześcijańskiego przeżywania Wieczerzy wigilijnej (wspólna modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii, dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd) oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

– Pasterka na Zawadce o godz. 22, a w kościele parafialnym o godz. 24.

– Msze św. w Boże Narodzenie i święto św. Szczepana będą wg porządku z niedzieli, a w Zawadce o godz. 9.30.

W Boże Narodzenie będą uroczyste nieszpory o godz. 15.

– w przyszłą niedzielę 26 grudnia przypada również święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Mszę św. o godz. 11 odprawimy za wszystkie rodziny w naszej parafii zwłaszcza za małżeństwa, które obchodzą jubileusz 25-lecia i 50-lecia sakramentu małżeństwa. W czasie Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Z racji Św. Szczepana poświęcimy również owies.

Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, a z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski w Krakowie.

  • Spowiedź w parafii przez cały tydzień przed poranną Msza Świętą oraz przed i w czasie Rorat o 17.00.
  • Jeżeli niezależne od nas czynniki pozwolą Wizyta duszpasterska rozpocznie się od 27 grudnia. Więcej informacji w kolejnych ogłoszeniach.
  • Istnieje możliwość zaopatrzenia się w opłatki na stół wigilijny u Panów: kościelnego i organisty.
  • Młodzież z naszej parafii w prowadzi dzisiaj kiermasz świąteczny. Zachęcamy do udziału.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na potrzeby parafii mieszkańcom domów o nr 20, 8, 41, 46, 50, 51, 3, 6, 66, 9, 7, 64, 14, 15, 13, 10 i 17 oraz ofiarowane choinki przez Nadleśnictwo i przywiezienie parafianom z Zawadki. W czwartek prosimy o przedświąteczne sprzątanie rodziny z domów w Krzczonowie o numerach: 595, 251, 399, 610,9, 596,21, 720 i 180.

Cytaty

Wolę być z Bogiem i niech osądza mnie świat, niż trzymać ze światem, żeby osądził mnie Bóg

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.