1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych, na Mszy o 11.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Wystąpią również na tej Mszy „Mali Krzczonowianie”. Zapraszamy. Na Zawadce Msza o 9.30.

2. Wraz ze wzrostem zachorowań zachęcamy do dezynfekcji rąk i używania maseczek. Przy wejściu do kościoła jest możliwość dezynfekcji i zaopatrzenia się w maseczki. Jednocześnie przypominamy, że od 15 grudnia obowiązuje limit 30 procent niezaszczepionych pośród uczestników nabożeństw.

3. W liturgii Kościoła:

– dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, zwyczajowo kolędy towarzyszyć nam będą do 2 lutego,

– w środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

4. Od 27 grudnia trwa wizyta duszpasterska. Kolęda rozpoczynać się będzie od godz. 8.30.

PLAN WIZYTY:

10.01 – poniedziałek – role Pierony i Hanuszki

11.01 – wtorek – role Korzenie, Sabały i Pachury

12.01 – środa – rola Bryle

13.01 – czwartek – rola  Grygi

14.01 – piątek – rola Proszkowce

Wizyta duszpasterska to nie tylko błogosławieństwo naszych domów i rodzin, ale też i sposobność spotkania i rozmowy z duszpasterzem. W tym roku, tak jak w minione lata, przy kolędzie będzie składka na Kościół, po 150 zł. z przeznaczeniem na inwestycyjne cele parafialne. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w wodę święconą.

5.  W minioną niedzielę przeszedł w naszej parafii  Orszak 3 Króli zakończony wspólnym kolędowaniem w kościele. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tą inicjatywę: parafialnej grupie młodzieżowej i scholii dziecięcej jako organizatorom. Druhom z OSP Krzczonów, którzy zabezpieczyli to wydarzenie, kołu Gospodyń Wiejskich, dzieciom z zespołu Mali Krzczonowianie, banderii konnej. Dziękuje dzieciom które przygotowały piękne stroje królewskie. Rodzicom za pomoc. Bardzo się cieszę, że jako parafia tak pięknie uczciliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego.

6. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę, 15 stycznia o godz. 9.00 w domu parafialnym.

7. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na potrzeby parafii mieszkańcom domów o nr 300, 4, 551, 5, 90, 565, 10, 11, 685 i 4A. W sobotę prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 318, 591, 311, 354, 225, 34, 694 i 670.

Cytaty

Nie ma znaczenia ile razy upadniesz, bo zawsze możesz wstać. | ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.