1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych, na Zawadce Msza o 9.30.

2. Wraz ze wzrostem zachorowań zachęcamy do dezynfekcji rąk i używania maseczek. Przy wejściu do kościoła jest możliwość dezynfekcji i zaopatrzenia się w maseczki. Jednocześnie przypominamy, że od 15 grudnia obowiązuje limit 30 procent niezaszczepionych pośród uczestników nabożeństw.

3. W liturgii Kościoła:

– w poniedziałek, 17 stycznia,  wspomnienie św. Antoniego, opata,

– w czwartek, 20 stycznia, wspomnienie św. Sebastiana, męczennika,

– w piątek, 21 stycznia, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, z racji 3. piątku po Mszy wieczornej koronka do Bożego Miłosierdzia,

– w przyszła niedzielę wypada 23. Dzień miesiąca, Grupa o. Pio zaprasza na wspólną modlitwę na Mszy o 9.30.

4. W piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Jako duszpasterze bardzo cieszymy się, że mogliśmy przyjść z błogosławieństwem do Waszych domów, dziękujemy za wartościowe rozmowy i za złożone przy okazji tej wizyty ofiary. Na inwestycje zebraliśmy w czasie wizyty   81 820 zł. Bóg zapłać.

5.  Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży nad jezioro do Ostrowa Pieckowskiego w dniach 5-15 lipca br. Koszt pobytu – 1400zł. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej do 23 stycznia włącznie. Ilość miejsc ograniczona.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.00 wystąpi z koncertem orkiestra ze Szkoły muzycznej. Zapraszamy.

7. Chór parafialny Magnam Dei ogłasza nabór nowych członków. Zachęcamy wszystkich lubiących śpiewać do włączenia się w nasze szeregi. Znajomość nut nie jest konieczna. Liczy się motywacja i chęć wielbienia Boga poprzez muzykę.

8. 10 lutego w naszej parafii będzie miała miejsce, zapowiedziana w liście Ks. Abp-a, peregrynacja ikony Świętej Rodziny. Święty wizerunek będzie gościł w naszej parafii dobę, a rozpocznie ją Msza Święta pod przewodnictwem Bp. Janusza Mastalskiego. Więcej informacji podanych będzie w czasie bliższym peregrynacji.

9. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na potrzeby parafii mieszkańcom domów o nr 318, 591, 311, 354, 225, 34, 694, 670 i 309.
W sobotę prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 18, 14, 552, 389, 17, 184, 646 i 322.

10. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Jan Proszkowiec.
Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w środę o 14.00.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Cytaty

Albo będziesz świętym, albo będziesz nikim. | ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.