1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych, na Zawadce Msza o 9.30.

2. Wraz ze wzrostem zachorowań zachęcamy do dezynfekcji rąk i używania maseczek. Przy wejściu do kościoła jest możliwość dezynfekcji i zaopatrzenia się w maseczki. Jednocześnie przypominamy, że od 15 grudnia obowiązuje limit 30 procent niezaszczepionych pośród uczestników nabożeństw.

3. W liturgii Kościoła:

– w poniedziałek, 17 stycznia,  wspomnienie św. Antoniego, opata,

– w czwartek, 20 stycznia, wspomnienie św. Sebastiana, męczennika,

– w piątek, 21 stycznia, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, z racji 3. piątku po Mszy wieczornej koronka do Bożego Miłosierdzia,

– w przyszła niedzielę wypada 23. Dzień miesiąca, Grupa o. Pio zaprasza na wspólną modlitwę na Mszy o 9.30.

4. W piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Jako duszpasterze bardzo cieszymy się, że mogliśmy przyjść z błogosławieństwem do Waszych domów, dziękujemy za wartościowe rozmowy i za złożone przy okazji tej wizyty ofiary. Na inwestycje zebraliśmy w czasie wizyty   81 820 zł. Bóg zapłać.

5.  Parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży nad jezioro do Ostrowa Pieckowskiego w dniach 5-15 lipca br. Koszt pobytu – 1400zł. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej do 23 stycznia włącznie. Ilość miejsc ograniczona.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.00 wystąpi z koncertem orkiestra ze Szkoły muzycznej. Zapraszamy.

7. Chór parafialny Magnam Dei ogłasza nabór nowych członków. Zachęcamy wszystkich lubiących śpiewać do włączenia się w nasze szeregi. Znajomość nut nie jest konieczna. Liczy się motywacja i chęć wielbienia Boga poprzez muzykę.

8. 10 lutego w naszej parafii będzie miała miejsce, zapowiedziana w liście Ks. Abp-a, peregrynacja ikony Świętej Rodziny. Święty wizerunek będzie gościł w naszej parafii dobę, a rozpocznie ją Msza Święta pod przewodnictwem Bp. Janusza Mastalskiego. Więcej informacji podanych będzie w czasie bliższym peregrynacji.

9. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na potrzeby parafii mieszkańcom domów o nr 318, 591, 311, 354, 225, 34, 694, 670 i 309.
W sobotę prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 18, 14, 552, 389, 17, 184, 646 i 322.

10. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Jan Proszkowiec.
Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w środę o 14.00.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Cytaty

Dlaczego człowiek cierpi? Nie pytaj dlaczego, ale dla czego...

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.