1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych, na Zawadce Msza o 9.30. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum JP II. Po Mszy o 11.00 zmianka tajemnic różańca. Po Mszach św. posypanie głów popiołem dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w tym obrzędzie w Środę Popielcową. Z racji dzisiejszego listu na Wielki Post Adoracja Najśw. Sakramentu w przyszłą niedzielę.

            Transmisje nabożeństw w Poście: Piątek – Droga krzyżowa o 16.30 z Msza Świętą i Droga krzyżowa o 19.00, niedziela – Msza o 11.00 z Drogą krzyżową i o 14.00 Gorzkie Żale z Mszą Św.

 

  1. Zachęcamy do dezynfekcji rąk i używania maseczek. Przy wejściu do kościoła jest możliwość dezynfekcji i zaopatrzenia się w maseczki.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- w środę, 9 marca – po Mszy o 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

 

  1. Nabożeństwa wielkopostne:

- Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 prowadzona przez dzieci i o godz. 19 przez młodzież, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do prowadzenia niedzielnej Drogi Krzyżowej.

- Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14 z kazaniem pasyjnym i po nich dodatkowa Msza św. Za pobożne odprawienie Drogi krzyżowej lub Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny.

Rekolekcje wielkopostne przewidziane są na IV Niedzielę Wielkiego Postu i poprowadzi
je ks. Artur Czepiel, wikariusz parafii Św. Judy Tadeusza w Krakowie Czyżynach.

 

  1. W minionym tygodniu przeprowadzone zostały dwie kwesty przed kościołem. Pierwsza w niedzielę na jedną z rodzin, która znalazła się w rozpaczliwej sytuacji życiowej. Zebrano 7430 zł. W Środę Popielcową na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Zebrano 15 080 zł. Środki zostały już przekazane. Bardzo dziękuję wszystkim szczodrym ofiarodawcom, jak również Szkolnemu Kołu Caritas pod przewodnictwem p. katechetki, które przeprowadza zbiórkę.

 

  1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie grupy Św. Rity. Zapraszam wszystkie osoby chętne włączyć się troskę o tereny zielone przy kościele.

 

  1.  Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w piątek, 10 minut przed Drogą Krzyżową dla dzieci czyli o 16.20.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów
    o nr 396, 32, 593, 29, 600, 208, 33 i 31. W sobotę prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 13, 19, 284, 285, 329, 50, 373 i 214.

 

 

Cytaty

Izraelici patrzyli w górę na miedzianego węża, aby przeżyć ukąszenie prawdziwego. Ty też zaufaj Panu i patrz na Niego, abyś żył... | Petrus

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.