1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. Msza w Zawadce o 9.30. Przypominamy, że transmitowane są Msze Święte w niedziele o 11.00. Za tydzień msza Święta w Zawadce przy ołtarzu polowym o godz. 9.30.

 

  1. W liturgii Kościoła:

 

- we wtorek, 13 września – Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, Bp. i Dr. Kościoła, Dzień fatimski. na Mszy o 18.00 nabożeństwo fatimskie, Różaniec o godz. 17.30 poprowadzi i poniesie figurę MB w czasie procesji Róża Św. Jana Pawła II,

- w środę, 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

- w czwartek – 15 września – wspomnienie NMP Bolesnej,

- w piątek, 16 września – wspomnienie Śś. męczenników Korneliusza i Cypriana, po wieczornej Mszy Świętej koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. Grupa o. Pio zaprasza na czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w dniach 24/25 września. Zapisy w zakrystii.

 

  1. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę, 18 września, po Mszy o 11.00.

 

  1. Spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek, 16 września, o godz. 18.30 w kościele.

 

  1. Parafia wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Krzczonowa w przyszła niedzielę organizuje na Mszy o 11.00 Święto Chleba. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Odpowiadając na apel Metropolity Krakowskiego w przyszłą niedzielę pod kościołem zorganizowana będzie kwesta na rzecz duszpasterstwa młodzieżowego. Środki z niej posłużą rozwojowi duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej diecezji i w naszej parafii. Za wszelkie ofiary już dziś mówimy „Bóg zapłać”.

 

  1. Parafia organizuje wyjazd na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie w dniu 24 września ( sobota). Zapraszam wszystkich członków Róż Różańcowych i sympatyków Różańca do udziału. Zapisy w zakrystii, koszt 25 zł. Wyjazd o 8.30.

 

  1. Spotkanie popielgrzymkowe uczestników parafialnej pielgrzymki do Rzymu, w sobotę, 24 września o godz. 19.00 w strażnicy OSP w Krzczonowie.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 580, 271, 156, 609, 157, 158, 235 i 156A. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 289, 160, 353, 651, 181, 234, 522 i 679.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Piotr Chęć.

                                                               Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Cytaty

Rozum bez wiary prowadzi do pychy, a wiara bez rozumu do powierzchownej duchowości | św. Jan Paweł II

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.