1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. W Zawadce Msza o 9.30. W liturgii - Rocznica poświęcenia Kościoła własnego. Z wdzięcznością wobec Boga wspominamy dzień 18 września 1993r., kiedy to ks. kard. Franciszek Macharski konsekrował nasz kościół.

 

  1. Przypominamy, że transmitowane są Msze Święte w niedziele o 11.00.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- w poniedziałek, 31 października od godz. 16.00– dodatkowa spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych, do chorych udamy się w tym tygodniu, tj.
w poniedziałek, 31 października,

- we wtorek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich świętych, Msze tak jak w każdą niedzielę, dodatkowo o 14.00 na cmentarzu procesja do pięciu stacji z wypominkami
 i odmówieniem Różańca za zmarłych. Po procesji dodatkowa Msza Święta za zmarłych parafian spoczywających na naszym cmentarzu.

1 listopada o 19.00 młodzież zaprasza na Drogę Światła. Rozpoczęcie w kościele, a następnie przejście na cmentarz. Prosimy zabrać świece.

- w środę, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze Święte o 6.30, 8.00, 17.00 i o 18.30.

- w czwartek, 3 listopada- pierwszy czwartek miesiąca, o 16.30 – modlitwę poprowadzi Wspólnota Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie,

- w piątek, 4 listopada – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od 16.00, o 16.30 – modlitwę poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa.

- w sobotę, 5 listopada – pierwsza sobota miesiąca, po Mszy porannej  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy o 16.30 na różaniec, który poprowadzi Róża Bł. Bernardyny Jabłońskiej, o godz. 17.00 Msza Święta w intencji zmarłych współmałżonków. Imiona zmarłych współmałżonków prosimy zgłosić w zakrystii do 1 listopada. 

W również w sobotę o 12.00 zostanie w naszym kościele odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych kapłanów pracujących w naszym dekanacie. Msze te będą koncelebrować wszyscy kapłani obecnie pracujący w dekanacie pcimskim.

- w przyszłą niedzielę, 6 listopada – pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zmianka różańcowa po Mszy o 11.00.

 

  1. W tych dniach jest możliwość uzyskania odpustów za zmarłych. Odpust zupełny ofiarowany za konkretne dusze w czyśćcu cierpiące, który uzyskujemy przez nawiedzenie w tych dniach kościoła. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz należy spełnić warunki takie jak spowiedź sakramentalna, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się wg intencji Ojca Świętego. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu ciepiące, w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.

 

  1. Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku. Prosimy o wpisanie godziny Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane.

W wypominkach rocznych modlimy się za zmarłych przez wszystkie niedziele roku przed Mszami Świętymi, w wypominkach jednorazowych modlimy się w listopadzie przed Mszami świętymi w tygodniu.

 

  1. Na terenie kościelnym młodzież rozprowadza znicze na Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do wsparcia. Dochód z akcji będzie przeznaczony na rozwój i funkcjonowanie Grupy młodzieżowej.  Bóg zapłać za życzliwe podejście.

 

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia w Dniu Papieskim. Złożone zostało 2947 zł. Dziękujemy również wszystkim ofiarodawcom, którzy w minionym tygodniu przekazali dary na pomoc Ukrainie.

 

  1. Parafia organizuje pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w sobotę, 12 listopada. Wyjazd o 8.30 z parkingu. Na miejscu Msza Święta, oprowadzenie z wykwalifikowanym przewodnikiem po Sanktuarium i zwiedzenie interesującej wystawy tematycznej. Koszt całości to 35 zł. Zapisy w zakrystii bądź w kancelarii.

 

  1. Parafia bardzo dziękuje osobom, które w minionym tygodniu porządkowały skarpę przy cmentarzu i domu parafialnym. Dzięki ich pracy otoczenie kościoła wygląda pięknie na Uroczystość Wszystkich Świętych. Bóg zapłać. W minionym tygodniu została także zmodernizowana instalacja rekuperacji w kościele, w pomieszczeniach, gdzie przechowujemy feretrony.
  2. W przyszłą niedzielę, 7 listopada w Zawadce o godz. 9.00 będzie odprawiona Msza Święta ku czci Św. Huberta dla myśliwych i mieszkańców Zawadki. W tym samym dniu dodatkowa Msza Święta w intencji mieszkańców o 11.00.

     11. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 672, 355, 122, 121, 138, 121A i 550.

          W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 286, 226, 123, 191, 659, 652 i 653.

                                                                      

 

 

Cytaty

Głupstwa dorosłych nazywa się zajęciami. Kiedy zaś chłopcy głupstwami się zajmują, dorośli wymierzają im karę. | Św. Augustyn

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.