1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych.
 2. W liturgii Kościoła:
  - w środę, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, bp. i dr Kościoła,
  - w czwartek, 29 czerwca – Uroczystość śś. App Piotra i Pawła, Msze Święte o 6.30, 8.00 i 18.00.
  - sobotę, 1 lipca – pierwsza sobota miesiąca, po Mszy Św. porannej litania do NMP, a po południu Różaniec o godz. 17.30 prowadzony przez Róże bł. Jana Beyzyma.,
  - w przyszła niedzielę z racji 1. Niedzieli miesiąca po Mszy o 11.00 zmianka różańcowa.
 1. W sobotę została oczyszczona skarpa przy kościele. Wycięto część drzew. Bardzo dziejemy druhom z OSP Krzczonów za wykonane dla dobra parafii prace i pomoc.
 2. W miniony czwartek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Zatwierdzona na nim regulaminy cmentarza, kaplicy przedpogrzebowej, a także zakresy obowiązków osób pracujących przy kościele. Z Rady został usunięty, z pozbawieniem wszystkich zajmowanych w niej, funkcji p. Franciszek Zając. Było to związane z łamaniem przez niego punktów Statutu Rady. Na jego miejsce do Rady został włączony p. Franciszek Tajs. Nowemu członkowi życzymy Bożego błogosławieństwa.
 3. Od 1 lipca jest dostępna Księga intencji Mszalnych na 2024r.
 4. Chór parafialny Magnam Dei otrzymał nagrodę Starosty powiatowego w dziedzinie kultury. Serdecznie gratulujemy. Jednocześnie zaprasza wszystkich chętnych dorosłych, którzy chcieli by śpiewać w chórze na próby w piątki o godz. 18.00.      Zapraszamy.
 5. Wójt Gminy Tokarnia informuje, że dobiega termin tzw. sprzedaży końcowej węgla przez Gminy, a wnioski przyjmowane są tylko do końca czerwca.
 6. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka ministrantów i lektorów podsumowująca miniony rok szkolny i formacyjny.
 7. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr321, 737, 348, 347, 47, 735 i 709. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny, które mieszkają w domach o numerach: 710, 554, 703, 297, 548, 49 i 567.
 8. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Wojciech Kałafut.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

 

Cytaty

Stary Testament tłumaczy nam Nowy, a Nowy tłumaczy nam Stary. To one oba - Stary i Nowy - stanowią kompletne Słowo Pana skierowane do nas. | Petrus

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.