1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. Z racji 1. niedzieli po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o 11.00 zmianka różańcowa. W Zawadce Msza Święta o 9.30.

 

 1. W liturgii Kościoła:
  - 9 sierpnia, środa– święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, po Mszy o 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy,
  - 10 sierpnia, czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  - 11 sierpnia, piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy,
  - w przyszła niedzielę – przypada dzień fatimski. Różaniec o godz. 10.30 poprowadzi i poniesie figurę MB w czasie procesji Róża św. Franciszka.

 

 1. Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony w naszej parafii będzie odprawiona w niedzielę - 27 sierpnia, uroczysta Msza św. o godz. 11. Prosimy o przygotowanie tradycyjnych wieńców dożynkowych kolejną rolę.

 

 1. W piątek zostały wykonane czynności związane z zagospodarowaniem skarpy przy kościele. Wyrównano i osłonięto włókniną skarpę zabezpieczając ją od opadów. Prace te zostały nieodpłatnie wykonane przez naszych parafian. Bardzo dziękuję za użyczenie sprzętu panu Andrzejowi Romaniakowi z Tokarni.

 

 1. Stowarzyszenie „Pro Missio” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Termin zbiórki od 24 do 25 sierpnia do godz. 12.00. Miejsce przy skrzyniach PCK. Więcej na plakatach. Część dochodu wesprze dzieła misyjne.

 

 1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 301, 59, 613, 38, 132, 61, 56, 734 i 666. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny, które mieszkają w domach o numerach: 383, 260, 283, 66, 546, 287, 68, 688 i 321.

 

 

Cytaty

Statek nie tonie od wody, która go otacza, ale od tej, która dostaje się do środka. Nie pozwól by to, co się dzieje wokół Ciebie, dostawało się do Twojego wnętrza i ciągnęło Cię w dół.

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.