1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszach Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. o godz. 11 zmianka tajemnic różańcowych. Przypominamy, że transmitowane są Msze Święte w niedziele o 11.00.

 

  1. W liturgii Kościoła:

 

- w poniedziałek, 8 sierpnia – wspomnienie Św. Dominika, kapłana,

- we wtorek. 9 sierpnia – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, męczennicy, patronki Europy,

- w środę, 10 sierpnia – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy,

- w czwartek, 11 sierpnia - wspomnienie Św. Klary, dziewicy,

- w sobotę, 13 sierpnia Święto NMP Kalwaryjskiej, na Mszy o 18.00 nabożeństwo fatimskie, Różaniec o godz. 17.30 poprowadzi i poniesie figurę MB w czasie procesji Róża Św. Franciszka.

 

  1. Zapraszamy na festyn organizowany przez Parafię, OSP Krzczonów, Koła Gospodyń Wiejskich z Krzczonowa, schole dziecięco-młodzieżową i Małych Krzczonowian w dniu 14 sierpnia 2022r. od godzony 14.00 na stadionie MLKS Cyrhla Krzczonów. W czasie trwania festynu chętni chłopcy bądź dziewczęta (wiek od 10 do 17 lat) będą mogli zapisać się do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

 

  1. Chór parafialny zaprasza na „I Koncert Miłosierdzia – z Maryją przez wieki”. Wspominając wydarzenia historyczne naznaczone działaniem MB I Bożego Miłosierdzia chór wykona najpiękniejsze pieśni Maryjne. Koncert odbędzie się 15 sierpnia w naszym kościele parafialnym o godz. 15.00. szczegóły na plakacie. Zapraszamy.

 

  1. Misjonarz – ks Grzegorz Jeleń, którego gościliśmy przed tygodniem składa podziękowanie za wszystkie ofiary złożone na potrzeby jego parafii w Basztance na Ukrainie. Również dziękuję za ofiary złożone z okazji poświęcenia pojazdów na św. Krzysztofa. Złożyliście na misje 2640 zł. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

 

  1. W poniedziałek   15.08.2022 - w przychodni w Krzczonowie w godzinach 8.30 do 12.00  będzie można oddać krew. W wakacje tradycyjnie brakuje krwi, zatem zapraszamy aby świętować i pomagać zapraszamy do przyłączenia się do akcji zarówno tych którzy oddają krew regularnie ale także osoby które chcą rozpocząć swoją przygodę z oddawaniem krwi. Akcja zorganizowana jest przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i , oddział terenowy w Myślenicach. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie przychodni.

 

  1. W tym tygodniu sfinalizowano prace związane z przygotowaniem przy domu parafialnym ogródka dla dzieci i młodzieży. Parafia składa podziękowanie za ofiarowanie grilla składowi budowlanemu Adam, natomiast firmie Altex za ofiarowane drewniane ławki do ogródka. Bóg zapłać.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 740, 644, 683, 330, 302, 315,281,107, 690 i 514. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 213, 343, 368, 94, 95, 96, 515, 102 i 52.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odeszła śp. Janina Kołodziejczyk. Jej pogrzeb odbędzie się w przyszłym tygodniu, we wtorek o godz. 15.00.

                                               Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

 

Cytaty

Zasady moralne nie zależą od zdania większości. Błąd jest błędem, nawet jeśli wszyscy są w błędzie. Prawda jest prawdą, nawet jeśli nikt jej nie uznaje. | Abp Fulton Sheen

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.