1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. W Zawadce Msza o .9.30.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- we wtorek, 13 grudnia – wspomnienie Św. Łucji – dziewicy i męczennicy, wspominamy 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwie o jego ofiarach.

- w środę, 14 grudnia – wspomnienie Św. Jana od Krzyża - kapłana i Dr. Kościoła,

- w piątek, 16 grudnia – po Mszy Świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. Zapraszamy w okresie Adwentu na Roraty, które odprawiane są od poniedziałku do soboty o 17.00.

 

  1. Zachęcamy do spowiedzi Adwentowej. Spowiedź w parafii przez cały rok przed każdą Mszą Świętą. Dodatkowa spowiedź przed Świętami w niedzielę 18 grudnia, w 4. Niedzielę Adwentu. Będą obecni dodatkowi kapłani. Już pół godziny przed Mszą kapłani będą czekać w konfesjonałach. Nie zostawiajmy Spowiedzi na ostatnią chwilę.

 

  1. Zgodnie z zaleceniem Księdza Metropolity przed tygodniem odbyła się zbiórka w ramach XXIII Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać ofiarodawcom.

 

  1. Parafialna Grupa Młodzieżowa, jak co roku, zaprasza do udziału w kiermaszu świątecznym, który odbędzie się w przyszła niedzielę. Zebrane pieniądze młodzież przeznacza, na funkcjonowanie grupy oraz akcje w parafii przez nią organizowane. Przypominamy, że spotkania grupy młodzieżowej w naszej parafii, odbywają się w piątki po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

  1. Jeżeli ktoś zechciałby wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom może to uczynić biorąc wystawione pod chórem Świece Caritas i złożyć na ten cel ofiarę.

 

  1. W minioną sobotę odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa LSO w piłce nożnej. W etapie dekanalnym ministranci zajęli zaszczytne III miejsce, lektorzy młodsi - II a lektorzy starsi - III. Gratulujemy sukcesów.

 

  1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

 

  1. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę, 17 grudnia, o 9 .00 w domu parafialnym.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 377, 675, 241, 540, 395, 583, 365, 696 i 682. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr: 142, 375, 258, 660, 305, 341 i 684.

 

 

Cytaty

Jeden jest grzech na świecie - brak MIŁOŚCI, który przejawia się w różnych formach | ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.