1. Dziś porządek niedzielny mszy Świętych. Po Mszach św. posypanie głów popiołem dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w tym obrzędzie w Środę Popielcową.

 2. W liturgii Kościoła:
  - we wtorek – w tym dniu udamy się do chorych od godz. 8.30,
  - w czwartek – Pierwszy czwartek miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o 8.00 do wieczornej Mszy Świętej, o 16.30 zapraszamy na adorację  prowadzoną przez wspólnotę Adoracji Pana Jezusa,
  - w piątek –  Pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16, o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, Litanię do Serca P. Jezusa odmówimy w czasie Mszy Świętej,
  - w sobotę – z racji Pierwszej Soboty miesiąca po porannej Mszy odmówimy litanię ku czci Matki Bożej, o 16.30  odmówimy różaniec prowadzony przez Różę św. Brata Alberta,
  - w niedzielę - po Mszy Św. o 11.00 zmianka różańcowa w związku z pierwszą niedzielą miesiąca.

 3. Nabożeństwa wielkopostne:
  - Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 prowadzona przez dzieci i o godz. 19 przez młodzież, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11. Za pobożne odprawienie można zyskać odpust zupełny.
  - Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14 z kazaniem pasyjnym i po nich dodatkowa Msza św.
  - nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali są transmitowane poprzez Internet.

 4. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 19.03 – 22.03.2023r. Poprowadzi je ks. Prof. Piotr Kroczek, kapłan diecezji bielsko-żywieckiej. Kazania pasyjne głosi w tym roku ks. Leszek Skaliński z Więciórki.

 5. Dyrektor ZPO w Krzczonowie ogłasza zapisy dzieci 3,4, 5 i 6 letnich do Przedszkola oraz dzieci 7 letnich do klasy Pierwszej Szkoły Podstawowej. Zapisy trwać będą od 1 do 15 marca.

 6. Wójt Gminy Tokarnia oraz Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie serdecznie zapraszają mieszkańców gminy na uroczyste odsłonięcie pomnika Jana Sałapatka ps.,,Orzeł" w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość odbędzie się w niedziele 5 marca. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 10-tej w kaplicy Pw. św. Jana Chrzciciela w Bogdanówce. Szczegóły obchodów na stronie gminy.

 7. W minioną niedzielę odbyły się wybory do Rady parafialnej. Po przeliczeniu głosów do rady zostali wybrani: Bogusława Proszek z Zawadki, z Krzczonowa: Kazimierz Filipek, Elżbieta Spyrka, Stanisław Brzezicki, Andrzej Jędrocha, Dariusz Zadora, Franciszek Zając, Jan Śliz, Ryszard Funek, Michał Juszczak, Marek Brzezicki i Piotr Szczerbak. Frekwencja była bardzo wysoka, zagłosowało 670 osób. Bardzo dziękuję wszystkim głosującym i gratuluję wybranym członkom Parafialnej rady Duszpasterskiej.

 8. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty rodzinom mieszkającym domach o numerach:  8, 6, 617, 12, 394, 388, 576, 687 i 524.  W tym tygodniu prosimy o sprzątanie naszego kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 300, 4, 551, 5, 90, 565, 10, 11, 685 i 4A.

 9. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Jan Pytlik. We wtorek o godz. 13 odbędzie się pogrzeb śp. Andrzeja Ptaka.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

Cytaty

Z Bogiem rzeczy niemożliwe stają się łatwe do osiągnięcia, a bez Boga rzeczy proste, są zbyt trudne do zrealizowania | Petrus

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.