1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych.
 2. W liturgii Kościoła:
  - we wtorek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego bp. i Dr Kościoła,
  - w środę, 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski, Msze Świętej jak w niedzielę, na Mszy o 11.00 Pierwsza Komunia Święta,
  - w czwartek, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana, męczennika, w tym dniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca, zapraszamy o 17.30 na adorację  prowadzoną przez wspólnotę Adoracji Pana Jezusa,
  - piątek, 5 maja – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana, jednocześnie Pierwszy Piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17, o godz. 17.30 modlitwa prowadzona przez Honorową Straż Najśw. Serca Pana Jezusa połączona z odmówieniem Litanii do Serca P. Jezusa,
  - w sobotę, 6 maja - Święto Świętych App Filipa i Jakuba i  zarazem Pierwsza sobota miesiąca, rano po Mszy Św. litania do NMP, a po południu Różaniec o godz. 17.30 prowadzony przez Róże bł. Bernardyny Jabłońskiej,
  - w przyszłą niedzielę, 7 maja – dzień odpustu parafialnego, uroczysta suma odpustowa o 11.00, bardzo prosimy o udział w tej uroczystości orkiestrę dętą OSP w Krzczonowie, o niesienie feretronów przez wszystkie grupy, zarówno młodzieżowe jak i dorosłych, chorągwi oraz o sypanie kwiatów i dzwonienie przez dzieci. Sumie przewodniczyć będzie ks. Włodzimierz Kurek, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Biórkowie Wielkim, obchodzący 25 lecie święceń kapłańskich. Przed 25 laty pełnił on posługę diakońską w naszej parafii.
 1. Od jutra, czyli od 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedziele i uroczystości o 14.00, w tygodniu po Mszy Św. o 18.00. Zachęcamy do przychodzenia na majówki do kościoła parafialnego, oraz do tradycyjnej dla naszej parafii modlitwy przy kapliczkach.
 2. Do chorych udamy się w tym miesiącu w poniedziałek od godz. 8.30. Nowe osoby pragnące skorzystać z posługi kapłana prosimy by zgłosić w zakrystii bądź na plebanii.
 3. Spowiedź dla dzieci i rodziców we wtorek – 02 maja o 9.00. W ramach białego tygodnia dzieci komunijne zapraszamy w kolejne dni na Mszę Świętą o 18.00.
 4. W niedzielę 14 maja na Mszy Świętej o 11.00 rocznica I Komunii Świętej. Spotkanie z rodzicami we wtorek, 2 maja po Mszy o 18.00 w kościele.
 5. Zarząd OSP w Krzczonowie zapraszam wszystkich członków OSP, Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, Orkiestrę oraz sympatyków na Msze Świętą w intencji Strażaków, która zostanie odprawiana 6 maja w sobotę o godz. 18.00.
 6. Zapraszamy do kościoła młodzież maturalną na czuwanie modlitewne z intencją szczęśliwej matury w dzisiejszą niedzielę o godz. 20.00. Czuwanie poprowadzi grupa młodzieżowa.
 7. Ksiądz Metropolita zaprasza dzieci pierwszokomunijne Archidiecezji Krakowskiej na Majówkę Dzieci, która w tym roku odbędzie się w sobotę 13 maja 2023 roku pod Krzyżem w Krzeczowie. O 12:00 Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, po niej poczęstunek dla przybyłych gości i o 14:30 koncert zespołu Małe TGD. Nasz dekanat jest współpatronem tego wydarzenia. Dlatego w przyszła niedzielę po Mszach Świętych pod kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
 8. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 396, 32, 593, 29, 600, 208, 33 i 31. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła: na 3 maja rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, natomiast na odpust rodziny mieszkające w domach o numerach: 13, 19, 284, 285, 329, 50, 373, 214 i 724.