1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych.
 2. W liturgii Kościoła:
  - we wtorek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego bp. i Dr Kościoła,
  - w środę, 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski, Msze Świętej jak w niedzielę, na Mszy o 11.00 Pierwsza Komunia Święta,
  - w czwartek, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana, męczennika, w tym dniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca, zapraszamy o 17.30 na adorację  prowadzoną przez wspólnotę Adoracji Pana Jezusa,
  - piątek, 5 maja – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana, jednocześnie Pierwszy Piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17, o godz. 17.30 modlitwa prowadzona przez Honorową Straż Najśw. Serca Pana Jezusa połączona z odmówieniem Litanii do Serca P. Jezusa,
  - w sobotę, 6 maja - Święto Świętych App Filipa i Jakuba i  zarazem Pierwsza sobota miesiąca, rano po Mszy Św. litania do NMP, a po południu Różaniec o godz. 17.30 prowadzony przez Róże bł. Bernardyny Jabłońskiej,
  - w przyszłą niedzielę, 7 maja – dzień odpustu parafialnego, uroczysta suma odpustowa o 11.00, bardzo prosimy o udział w tej uroczystości orkiestrę dętą OSP w Krzczonowie, o niesienie feretronów przez wszystkie grupy, zarówno młodzieżowe jak i dorosłych, chorągwi oraz o sypanie kwiatów i dzwonienie przez dzieci. Sumie przewodniczyć będzie ks. Włodzimierz Kurek, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Biórkowie Wielkim, obchodzący 25 lecie święceń kapłańskich. Przed 25 laty pełnił on posługę diakońską w naszej parafii.
 1. Od jutra, czyli od 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedziele i uroczystości o 14.00, w tygodniu po Mszy Św. o 18.00. Zachęcamy do przychodzenia na majówki do kościoła parafialnego, oraz do tradycyjnej dla naszej parafii modlitwy przy kapliczkach.
 2. Do chorych udamy się w tym miesiącu w poniedziałek od godz. 8.30. Nowe osoby pragnące skorzystać z posługi kapłana prosimy by zgłosić w zakrystii bądź na plebanii.
 3. Spowiedź dla dzieci i rodziców we wtorek – 02 maja o 9.00. W ramach białego tygodnia dzieci komunijne zapraszamy w kolejne dni na Mszę Świętą o 18.00.
 4. W niedzielę 14 maja na Mszy Świętej o 11.00 rocznica I Komunii Świętej. Spotkanie z rodzicami we wtorek, 2 maja po Mszy o 18.00 w kościele.
 5. Zarząd OSP w Krzczonowie zapraszam wszystkich członków OSP, Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, Orkiestrę oraz sympatyków na Msze Świętą w intencji Strażaków, która zostanie odprawiana 6 maja w sobotę o godz. 18.00.
 6. Zapraszamy do kościoła młodzież maturalną na czuwanie modlitewne z intencją szczęśliwej matury w dzisiejszą niedzielę o godz. 20.00. Czuwanie poprowadzi grupa młodzieżowa.
 7. Ksiądz Metropolita zaprasza dzieci pierwszokomunijne Archidiecezji Krakowskiej na Majówkę Dzieci, która w tym roku odbędzie się w sobotę 13 maja 2023 roku pod Krzyżem w Krzeczowie. O 12:00 Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, po niej poczęstunek dla przybyłych gości i o 14:30 koncert zespołu Małe TGD. Nasz dekanat jest współpatronem tego wydarzenia. Dlatego w przyszła niedzielę po Mszach Świętych pod kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
 8. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 396, 32, 593, 29, 600, 208, 33 i 31. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła: na 3 maja rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, natomiast na odpust rodziny mieszkające w domach o numerach: 13, 19, 284, 285, 329, 50, 373, 214 i 724.

Cytaty

Kiedy stoisz na krawędzi problemów, zaufaj jeszcze mocniej Bogu. On Cię złapie, gdy będziesz upadał, albo nauczy Cię latać, abyś nie spadł.

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.